Skip to content

Zmiany i aktualności

Posted on:6 sierpnia 2011 at 18:18
Reading TIme:2 min czytania

Pod koniec lipca podjąłem decyzję o  zmianie platformy blogowej - z Joggera na WP na własnym serwerze. Nie było łatwo, ponieważ przez ostatnie 3.5 roku jogger strasznie przyzwyczaił mnie do wygody blogowania bez martwienia się o techniczne detale - od czasu do czasu były przerwy w działaniu serwisu, ostatnio padły DNSy. O tym, dlaczego zdecydowałem na taką zmianę, można poczytać poniżej.

Dlaczego?

O Joggerze można powiedzieć, że jest to dobra platforma do prowadzenia blogów, zwłaszcza dla tych, którzy zaczynają przygody - jeśli już, to niech kopiują dobre wzorce do naśladowania. Swego czasu była to niesamowita społeczność, z ciekawymi tematami, jakże emocjonujące dyskusje tam były.

Jednak od pewnego czasu platforma ta nie rozwija się, team się rozsypał i wszystko jest na głowie d4rk’ego - jestem pełen podziwu, że chce mu się jeszcze cokolwiek działać w ramach bycia programistą, administratorem, sprzątaczką. Dlatego wizja Joggera 3 dla mnie jest bardziej mrzonką aniżeli … stanem faktycznym - dla niewtajemniczonych, polecam tag na blipie jako lekturkę do poduszki.

Brakuje nowych funkcji z rodem z innych platform, zwłąszcza zagnieżdżanie komentarzy, powiązanie komentarza z adresem e-mail z opcją powiadomienia via mail - wiem, ze istnieje coś takiego jak jabber ale nie każdy przecież ma konto na joggerze. Nie powiem, nie było za wygodnie przy robieniu konkursu w ramach kampanii LG 2X

Poza tym brakowało mi większej kontroli nad moim blogiem, zwłaszcza gdy jestem dostępny z poziomu smartfonu - chociażby taki program Wordpress na Androidzie ułatwia bardzo pracę.

Migracja

Nie była ona prosta, ponieważ Jogger nie posiada możliwości eksportowania wpisów i komentarzy do formatu, zgodnych z WP. Toteż powstały alternatywne narzędzia, stworzonych przez joggerowiczów. Tutaj wielkie podziękowania dla Jakuba Rusinka za podesłanie linku do importer’a w java.

Z racji problemów hostingowych, byłem zmuszony do przetestowania wersji Java - przebiegała bezproblemowo poza koniecznością podziału pliku wynikowego csv na kilka mniejszych.

Nowości

Z tej okazji pojawił się nowy szablon, opracowany przeze mnie i oceniany przez garstkę ludzi. Nie powinno być problemów z poprawnym wyświetlaniem w nowych przeglądarkach poza IE tradycyjnie - mobilna wersja pojawi się wkrótce.

Poza tym od pewnego czasu na FB istnieje fanpejdż bloga/blogasków, ktorych autorem jestem ja. To właśnie tam po raz pierwszy poinformowałem o zmianach. Zatem możecie polubić mój profil ;)

Przy okazji, jeśli znaleźliście jakieś błędy, problemy z moim szablonem, dajcie koniecznie znać o tym. Osoby, które obserwowały bloga za pomocą FeedBurnera, nie muszą zmieniać adresu, pozostałym polecam ten adres.

Tematyka się nie zmienia - no może troszę ale to się okaże niebawem :)

:)Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...