Skip to content

My Tools of the Trade 2010

Posted on:5 września 2010 at 21:16
Reading TIme:2 min czytania

Idea zapoczątkowana przez Mike’a Gunderloy’a, będąca inspiracją dla Filipa, Rafała, Franka i innych polegająca na opisaniu narzędzi, z którego korzysta się na co dzień do pracy nad projektami, do surfowania po www czy też słuchaniu muzyki. Fajna sprawa, po przeanalizowaniu kilku postów na ten temat, można znaleźć wiele ciekawych programów i rozwiązań, z którzy korzystają inni. Czas zatem na prezentację z mojej strony. Temat ten podzieliłem na 2 części; w pierwszej przedstawię oczywiście laptopa, natomiast w następnej stacjonarkę - obecnie czekam za kartą graficzną, by móc uruchomić i zaadoptować jako domowy serwer zdjęć / filmów itp.,o czym już kiedyś pisałem.

Sprzęt

Jest to Samsung R580-JS09PL z Intel Core I-5 430M (2.27GHz), 4GB DDR3 RAM, 500GB dysk (5400 rpm), zaś karta grafiki to GF GT 330M 1GB (oczywiście z CUDA). Dokładnie opisałem już wcześniej a także na stronie producenta. Obecna konfiguracja w zupełności wystarcza, ba nawet daje mi spoory zapas mocy aczkolwiek dysk mógłby być szybszy (to tak na marginesie).

System

W zupełności wystarcza mi Ubuntu 10.04 w wersji 64bitowej, w praktyce stabilna od momentu zainstalowania na dysku. Również mam zainstalowaną Windows 7 Pro (także 64bit), którą mam w ramach MSDN i użytkuję od czasu do czasu do grafiki oraz multimedialnej prezentacji zdjęc (głównie z wakacji; złącza HDMI + Sony Bravia = <3).

Modyfikacji w Ubuntu jakiś większych nie zrobiłem, menedżer okienek to oczywiście natywny GNOME, niemalże od początku mam zainstalowanego Compiza - taki sprzęt, czemu nie korzystać z pełni :> ?

PokaPulpit

W obecnej wersji korzystam z modyfikowanego przeze mnie Elementary, ikonki to Faenza + Conky:

Aplikacje

Zainstalowane mam raczej standardowe programy w większości przypadkach.

Podsumowanie

Jak widać, Rudy (tak się nazywa lapek ;P) sprawdza się świetnie jako narzędzie do codziennej pracy, w większości przypadków udaje sie znaleźć odpowiednie zamienniki i to jest właśnie wielki atut opensourcowej społeczności.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...