Skip to content

Endomondo dogania konkurencję

Posted on:25 lutego 2015 at 14:38
Reading TIme:1 min czytania
Feature Image for  Endomondo dogania konkurencję

Endomondo w końcu zmądrzało i podjęło decyzję o ujednoliceniu dwóch aplikacji Free / Pro i przejściu na inny model płatności za dodatki - tak, jak to czyni konkurencja.

Zmiany na Endomondo

Na początek screen maila, który zapewne wszyscy dostali na skrzynki.

O co chodzi?

Czym jest Endomondo, nie muszę pisać, prawda? Od czasu, kiedy wprowadzili nowe opcje premium - niezależne od wersji aplikacji (free/pro) - pojawił się wielki bałagan, który nie spodobał mi się. Pisałem w zeszłym roku w temacie Endomondo jest przereklamowane i szybko znalazłem alternatywę w postaci Strava, które wygrało nie tylko przejrzystym interfejsem ale także prostym cennikiem.

Porównanie cennika Strava vs Endomondo

Skoro jesteśmy w temacie cennika, to czas na porównanie konkurencji.

[caption id="" align=“alignnone” width=“595”]Premium wg Endomondo Premium wg Endomondo

[caption id="" align=“alignnone” width=“1092”]Premium wg Strava Premium wg Strava

Wychodzi na to, ze Endomondo jest o połowe tańsze w stosunku do Stravy a prezentują podobną funkcjonalność. Teraz pozostaje czekać za odpowiedz i reakcje użytkowników.

Osobiście nie planuję powrotu na Endomondo, pod wieloma względami Strava wciąż wygrywa, daje to, co mnie interesuje: aktywność stricte rowerową, rywalizacje o KOMy czy Kudosy.

Więcej informacji o zmianach, znajdziecie na blogu Endomondo a przy okazji przejrzyjcie Lista aplikacji dla rowerzysty - edycja 2015 - coś na pewno znajdzie dla siebie.

Przeczytaj moją recenzję o kolarskim portalu, jakim jest StravaMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...