Skip to content

Endomondo jest przereklamowane

Posted on: 22 kwietnia 2014  at  15:04
Reading Time: 2 min czytania
Feature Image for  Endomondo jest przereklamowane

Któż nie zna tego serwisu, prawda? Najpopularniejszy wśród znajomych i niemalże pierwszy portal, na jaki trafiają zaczynający biegać, czy jeździć rowerem. Tak w ramach rosnącej mody na uprawianie sportu, postanowiłem trochę pohejtować Endomondo. Oczywiście od strony technicznej.

Endomondo społecznością stoi

Największą zaletą Endomondo  jest silna społeczność, która potrafi wesprzeć w trakcie akcji czy przystąpić do rywalizacji. Ba, nawet głosowe wsparcie jest świetną sprawą dla osoby, która biega maratony. Ale to tyle z pozytywnych rzeczy.

Niemal wszystko do kitu

Na początek, strona www - mimo lekkiego liftingu jest poniżej moich oczekiwań. Wyjątkowo nieużyteczna. Wręcz odrzuca od możliwości kupna wersji premium. Kupiłem dawno temu wersję Endomondo pro na Androida, wyróżnia się ona większą stabilnością, a tym samym czasem pracy oraz kilkoma funkcjami jak: programy interwałowe, wykresy, pokonaj siebie (cele: kalorie / czas). I teraz pytanie: co mi daje wersja pro, a co dałaby premium?

Endomondo Dashboard

Kolejny feler, choć dla innych to nie jest istotne. Endomondo nie potrafi rozróżniać czasu jazdy od czasu postoju, więc sumuje czas pracy urządzenia, dzieli z długością wycieczki i otrzymujemy zaniżoną średnią prędkość wraz z zawyżonym czasem jazdy czy biegu. No i w końcu działanie mobilnej aplikacji, która rejestruje zdarzenia w niechlujny sposób, co sprawia, że trasa odbiega mocno od tej pokonanej w rzeczywistości.

Strava - lepsza ale nie idealna alternatywa dla rowerzystów

Strava Landing Page

Jeśli nie Endomondo, to może warto zainteresować się z Stravą? Jest dedykowana głównie kolarzom / cyklistom oraz biegaczom. Główną zaletą, w przeciwieństwie do opisanego wyżej Endomondo, jest przejrzysty interfejs prezentujący dokładniejsze dane wycieczki.

Ciekawie rozwiązano kwestię prywatności, tak zwanej strefy bezpieczeństwa. Polega to na maskowaniu miejsc np. zamieszkania czy też pracy, bez wpływu na statystyki wycieczki. Endomondo rozwiązuje to w sposób nieco bardziej rozbudowany bo albo pokazujemy wszystkim albo znajomym albo wcale

[alert type=“success”] Przeczytaj moją recenzję o kolarskim portalu, jakim jest Strava[/alert]

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest tworzenie segmentów / odcinków tras na potrzeby rywalizacji w ramach społeczności czy też między znajomymi - w końcu to daje większy fun, czyż nie?

To w końcu co?

Na chwilę obecną testuję (zbyt) sporo serwisów do analizy zarejestrowanej trasy i ich graficznej prezentacji za pomocą map i wykresów i szczerze? Pogubiłem się w tym wszystkim, ale z początkiem roku zdecydowałem się na strava.com. Reszty będę doglądał ale z Endomondo działam na zasadzie wyjątku ze względu na znajomych i mające tam miejsce rywalizacje.

Takie serwisy pod względem funkcjonalności są do siebie zbliżone, większość potrafi wyciągnąć podstawowe dane, wyświetlić trasę na mapie i w tabeli wraz ze szczegółową charakterystyką, jak chociażby wykresy prędkości, czy profil terenu.

Niemal każdy serwis ma mobilne aplikacje, służące do rejestracji niemal każdej aktywności sportowej i przesyłaniu do serwisu wszelkich zdarzeń (komentarze, zaproszenia do znajomych itp.). Pomimo tak wielu wspólnych elementów, są pewne cechy, które sprawiają że każdy serwis ma to “coś”, coś niemal unikalnego.

A o gustach nie dyskutuje się ;)

A Wy? Z jakich serwisów korzystacie?



Możesz napisać do mnie e-mail lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...