Skip to content

Simplus is dead czyli zmiana strategii Plusa

Posted on:12 maja 2011 at 15:45
Reading TIme:5 min czytania

Od jutra (tj. 13/05/2011) Polkomtel rusza z nową strategią, której celem są:konsolidacja dotychczasowych submarek w jedną całość (oraz podział na kategorie i oferty) oraz wstrzymanie migracji dotychczasowych klientów plusa do innych operatorów. Dla użytkowników Simplusa, Mixplusa czy 36.6 oznacza to, że one przestaną istnieć i zostaną wcielone w nowe taryfy tyle ze pod marką Plus. O szczegółach niżej.

Reorganizacja ofert

Jak widać, są potężne zmiany, a dokładniejszych informacji na ten temat nie ma (poza nową taryfą Do Usług, zaś dla prepaid / mix niżej). Wiadomo tyle, że simplus i mixplus istnieć będą ale jako nazwy taryf - taka cena integracji.

Póki co, widzimy ze całość podzielono na trzy strefy:

Logicznie ułożona struktura i w sumie to ma sens ale nadal nie wiadomo, o jakich korzyściach można mówić w związku z tą reorganizacją

Dla prepaid / mix

Na stronie Plusa nie ma informacji na temat nowej taryfy dla posiadaczy simplusa / mixplusa, natomiast Telepolisowi udało dostrzeć do pierwszych szczegółów oferty:

Nie mogę zrozumieć, jak nowa oferta Plusa w taryfach prepaid i mixplus ma być elastyczna skoro ceny za mmsy i transmisje danych mają wzrosnąć do poziomu sprzed kilku lat? Szanowni państwo, ktoś nas w uja robi..

Zadbamy o Twój telefon ( w salonie)

Oprócz zmian w taryfach, uśmiercaniu submarek, Polkomtel przygotował a raczej rozszerzył ofertę salonów sprzedaży. Odwiedzając Punkt Sprzedaży Plusa znajdziesz w nim profesjonalnie przygotowaną ekipę techników serwisowych, którzy na Twoje życzenie dokonają:

Kosmetyczna zmiana moim zdaniem, bo nie wyobrażam sobie aby Pan / Pani w salonie umiał(a) wyczyścić telefon bez interwencji technia bądź specjalistycznych narzędzi. Dotychczas było tak, jeśli potrafili rozwiązać problemy, to je rozwiązywali na miejscu. Ciekawe czy trzeba za to płacić ;-)

Poco to wszystko?!

Wybór dla konsumentów rośnie i konieczna jest praca nad marką. Walczymy o to, żeby klienci chcieli z nami zostać. Podstawowe zadanie to budować silnięjszą relację z istniejącymi klientami i budować wizytówkę i obietnicę dla nowych klientów. Na naszych oczach następuje zmiana –klienci nie tylko rozmawiają i smsują. Wiele klientów dostrzega szersze zastosowanie telefonów – serwisy społecznościowe, komunikatory itp. Rosnąca gama wyboru nie zawsze oznacza prostotę bo produktów i usługi jest dużo. Klienci chcą się poczuć docenieni za to, że korzystali z usług marki. Wychodzimy ku klientom. Kolejną ważną rzeczą jest oswajanie technologii. Chcemy pokazywać klientom, że korzystanie z nowych technologii jest proste i łatwe. Kolejne hasło to Myślimy z polotem. Plus będzie szukał nieszablonowych rozwiązań we wszystkich punktach styku z klientem

Agnieszka Węglarz z departamentu zarządzania marką

Obawiam się, ze powyższe zmiany mogą mieć skutek odwrotny od zamierzonego i zmusi wręcz zatwardziałych klientów Plusa do zmiany operatora, bo tak naprawdę lojalność nie opłaca się, nad czym ostanio zastanawiał sie lukers. Rozumiem, że rynek w Polsce jest nasycony różnymi ofertami abonamentowymi i stąd zachodzi potrzeba zmian, zburzenia tego, co było. Pamiętam ze studiów, ze wprowadzając zmiany, należy to robić z rozwagą i szanować dotyczaasowe przyzwyczajenia klientów.

Inna sprawa to spekulacja przy sprzedaży Polkomtela, o której się mówi kilka ładnych lat. Vodafone pragnie sprzedaż ok. 25% udziału w plusie i największym faworytem, wg. Wyborcza.biz jest Zygmunt Solorz-Żak. Dlatego bardzo istotne jest, by wszystkie elementy, które dotychczas były luźno powiązane z marką plus, zintegrowwać pod jednym szyldem i w razie konieczności dokonać zmian takie jak rebranding marki / kolorystyka sieci itp.

Podejrzewam też, iż rembranding Ery na T-Mobile, do którego dojdzie po wakacjach, ma duży wpływ na nową strategię Plusa - w końću nowa marka, nowe i lepsze oferty po to, by przyciągnąc kolejnych klientów.

A ja na lodzie…

Analizując informacje, które w sieci można znaleźć, mam wrażenie ze pozostanę na lodzie. Do tej pory nie wiadomo, czy będąc wieloletnim użytkownikie, zachowam dotyczasowy staż? Nie bez znaczeniam są pakety 200minutowe, 500 smsowe czy 100mb internetowe. Oraz też, co nowego i korzystnego od obecnego moze zaoferować Plus. Jako abonent iPlusa dodam ze jestem zaskoczony i zawiedziony, że również iplus zniknie jako marka i zostanie zastąpiony inną, mniej charakterystyczna nazwą.

Ale z drugiej strony, idzie zauważyć, że od pewnego czasu nei ma reklam, które promowaly marki takie jak simplus / mixplus czy iplus a wszystko to scalono pod wspólną nazwą. Niewątpliwie będzie to ciekawe doświadczenie, porównywalne z rebrandigiem Idei na Orange, która trwała kilka ładnych lat i tez wprowadziła niemały burdel w ofertach (do dziś działa stary POP, w którym zmian od lat nie odnotowano). To również zaprawa przed kolejna rewolucją na polskim rynku czyli w miejsce Ery, wejdzie T-Mobile.

Będę musiał zastanowic się nad zmianą oferty na korzystniejszą - koniecznie będzie trzeba przekalkulować koszty związane z rozmową, korzystaniem z Internetu oraz wysyłaniem smsów itp. Ale to dopiero za jakiś czas.

SznurkiMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...