Skip to content

O skarpetkach

Posted on:7 kwietnia 2009 at 14:05
Reading TIme:1 min czytania

Problem z skarpetkami jest śmieszny z początku dla wszystkich i także dość wstydliwym dla większości, aczkolwiek jest to rzecz zupełnie naturalna i nie powinniśmy się bać rozmawiać o tym. Skarpety głównie należą do garderoby typowo męskiej, także przyjęły się wśród płci żeńskiej (zima, spacery po górach itp., uniwersalne dla wszystkich).

Wszyscy kupują po kilka par ze sklepów (m.in: sportowych) i bazaru (tak, to typowe w polskich warunkach), o ile te z wyższej półki są dobre jakościowo i materiałowo, o tyle te z niskiej już takiego komfortu nie zapewniają.  Zbytnio nie zwracałem uwagi na te sprawy, bo przestrzegałem zasady, że jeśli zaistniała taka potrzeba, to po prostu zmieniałem skarpety.

Z czystej ciekawości postanowiłem odwiedzić sklep internetowy, o którym dowiedziałem się z wielu źródłeł, posiada bardzo rekomendacje a i cena konkurencyjna. Mowa o skarpetkowo - tu trzeba przyznać,  że nazwa i logo naprawdę przypadło mi do gustu.

Cały sklep został zorganizowany w pięć postawowych kategorii, zwanej dalej: dzielnicami:

Taki podział umożliwia odnalezienie takiego produktu, spełniający oczekiwania klienta, np. mi do gustu przypadły pary skarpet sportowowych (głównie rowerowych) BIKE DEO z TACTELEM® i MINI SPORT DEO. Rozmowa z Virenem upewniła mnie ostatecznie w slusznośc dokonanego wyboru. Pozostało mi więc złożyc zamówienie i czekać na przesyłkę kurierską. Praktycznie nie minęły dwie doby a już mogłem się cieszyć z otrzymanego zamówienia. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak normalne, najzwyklejsze skarpetki, ale po chwli zauważyłem zupełnie inną jakość, inny materiał i jeszcze inna technika.

Efekty testowania par skarpet są zgodne z oczekiwaniami, tzn. zero zbędnych zapachów, wygoda, komfort, praktycznie nie czułem żadnego obciążenia. Po prostu stopy “oddychały”.

Do tej pory zwracalem uwagę na to, jakie ciuchy i detale kupuję, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby w ten sposób zadbać i o stopy. Warto zainwestować w to, dla zdrowia przede wszystkim, zwłaszcza ze zbliża się lato…Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...