Skip to content

Pierwszy rowerowy GPS

Posted on:11 marca 2024 at 19:51
Reading TIme:1 min czytania
Feature Image for  Pierwszy rowerowy GPS

Czasem Facebook do czegoś się przydaje. Niedawno wyświetliło się wspomnienie z 2011 roku, które przestawiło eksperyment smartfona jako komputerowego GPS.

Od zrobienia tego zdjęcia minęło co najmniej 13 lat.

Głównym bohaterem byłLG GT540, który był moim1 pierwszym smartfonem z androidem na pokładzie. Na jego ekranie wyświetlona została mapa (w trybie offline Wrześni, osadzona w aplikacji TrekBuddy.

Oczywiście, rejestrowała moja rowerową aktywność w ramach eksperymentu, co było wyjątkiem. Wówczas nie czułem potrzeby rejestrowania tras za pomocą loggerów GPS, a wszelkie wyniki przepisywałem wprost z licznika rowerowego. Nie pamiętam, czy prowadziłem jakiegoś excela czy od razu wpisywałem do bikeloga.

W każdym razie to wywołało efekt domina, bo:

Holux

Opencaching

Dzisiaj chyba każdy z nas korzysta z wszelakich rejestratorów GPS, dostępnym w każdym smartfonie czy w przeciętnym smartwachów, opasce fitness za 150 - 200 zł.

W tym ja, bo od lat korzystam z urządzeń Garmina i pomimo dostępności co raz co lepszych smartfonów, wciąż uważam, ze dedykowane komputerki GPS są lepsze od patelni.

Footnotes

  1. Jak słusznie Marcin zauważył

  2. Wprowadziłe siebie i Was w błąd z tym Holux. Okazało się, że nie 260 a 245 nabyłem, o czym piszę tutaj. Wiktor, miałeś rację ;)Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...