Skip to content

Podsumowanie stycznia

Posted on:6 lutego 2024 at 15:05
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Podsumowanie stycznia

Styczeń zleciał niespodziewanie za szybko i jeśli miałbym podsumować w dużym uproszczeniu, to brzmiałoby tak: Absencja Rowerowa z powodu infekcji zatok.

Spis treści

Rozwiń

Spacerowo-rowerowa

Walking

Ruszyłem tyłek z domu i zacząłem spacery po okolicach. Sama aktywność spacerowo-kijkowa nie należy do moich ulubionych zajęć, ale dzięki temu uchwyciłem kilka ciekawych kadr (klik, klik i klik) oraz nadrobić podcastowe zaległości.

Tak właśnie trafiłem na świetną propozycję książki (w tym wersji audio): Ukryta Sieć - piszę o tym tutaj.

Tylko 243 kilometry

Winter ride

Rowerowo to styczeń pod kątem pokonanych kilometrów wypada dość blado (raptem 243 km). Z drugiej strony nie było tak źle:

Wizyta u fizjoterapeuty

Wreszcie poszedłem do fizjoterapeuty z bólem prawego barku. Dokuczał od ostatniego poślizgu na jesiennych mokrych liściach w zeszłym sezonie. Nie było to upierdliwy ból, ale skoro jeszcze nie wystartowalem z sezonem na dobre, to chyba lepszego momentu nie było.

Dobra informacja jest taka, że z barkiem jest dobrze. Zła to taka, ze jest problem z szyją i to z nią trzeba popracować.

Ukryta Sieć

Przesłuchałem 2 audiobooki z trylogii Jakuba Szamałka: Ukryta Sieć i muszę to napisać: mam gęsią skórę, jak pomyślę o tym co przeczytałem / usłyszałem. Zarówno Cokolwiek wybierzesz jak i Kimkolwiek jesteś to pozycje, które porażają mnie realizmem, mocno uzmysławia zagrożenie współczesnego świata, zarówno rzeczywistego jak i tego cyfrowego.

Inwigilacja, śledzenie, fake-newsy, pedofilia, darknety, spoofing, malware etc.

Otwiera oczy. Uświadamia, że warto (a nawet trzeba) chronić swoją prywatność.

Uniwersalne notatki

Opublikowałem wpis odnośnie trwałości notatek, które tworzę lokalnie i dzielę się z niektórymi za pośrednictwem bloga. Nie zabrakło opisów przygód z doskonale znanymi aplikacjami, by w końcu wylądować w ulubionym Obsidian.md.

Lubię obserwować i czytać wpisy o tym, jak inni prowadzą swoje dzienniki, cyfrowy ogród. Swoje przygody z Logseq opisał Adam 1 oraz Agnieszka.

Homelab

Sukcesywnie rozbudowuję swój świat w homelabie, stawiając nowe serwisy do domowego użytku, testując nowe i polecane rozwiązania, kontynuując rozpoczęte w zeszłym roku prace porządkowe zdjęć i filmów.

I tak:

Rozwijanie bloga

W zaciszu zaplecza technicznego bloga działo się sporo

Footnotes

  1. Notabene, Logseq jest następnym programem w kolejce, który chciałbym kiedyś przetestować.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...