Skip to content

Problemy ze sterownikami AMD Radeon w Windows 11

Posted on:1 czerwca 2022 at 16:44
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Problemy ze sterownikami AMD Radeon w Windows 11

Krótko o problemach ze sterownikami kart graficznych AMD Radeon (błędy 1603 oraz 207) pod kontrolą Windows 11.

Niebawem mija rok, odkąd stałem się testerem systemu Windows 11. Stało się to na kilkanaście tygodni przed oficjalną premierą. Początkowo była to dosyć upierdliwa współpraca - na tyle że chciałem zrobić roll back do Windows 10 - to z każdą aktualizacją było coraz lepiej i polubiłem nowy interfejs.

Niestety jest jedna rzecz, która niesamowicie mnie irytuje. Mianowicie - to powtarzające się problemy ze sterownikami / oprogramowaniem do karty graficznej AMD Radeon.

Na co dzień użytkuję HP ProBook 455R G6 (wspomniałem przy okazji webdev w 2020r. ) oraz 2 monitory zewnętrzne Dell.

Na czym polega problem?

Zazwyczaj pomagała instalacja najnowszych sterowników ze strony producenta, by po restarcie całość wróciła do normy - cała procedura to raptem kilka minut niedostępności.

Tym razem było inaczej.

Podsumowanie

To jakiś żart ze strony MS? Możliwe, ze Microsoft nie za bardzo lubi aplikacje / sterowniki, pochodzące spoza Windows Store i generuje ww. problemy? To tylko domysły. Mam nadzieję, że takich numerów będzie coraz mniej. Reinstall roboczego laptopa byłaby ostatnią rzeczą, na którą miałbym ochotę - czyżby dopadło mnie SKS ?Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...