Skip to content

Walizka z narzędziami XLC TO-S61

Posted on:30 czerwca 2021 at 15:45
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Walizka z narzędziami XLC TO-S61

Czas na krótką recenzję bardzo dobrego zestawu narzędzi XLC TO-S61, która pozwoli na szybszy i sprawniejszy serwis rowerowy. No i realizację marzenia, właściwie celu, który chcę osiągnąć.

Własny warsztat

Od pewnego czasu chodzi za mną stworzenie “prawilnego” garażowego serwisu rowerowego, dobrze wyposażonego i służącego do napraw wszystkich rowerów, jakie mam pod ręką.

W tym roku zacząłem czynić pierwsze kroki w tym celu, porządkując od lat gromadzone narzędzia.

Zacząłem od tych, które były najpilniej potrzebne, czyli bacik do ściągania kasety, skuwacz do łańcucha, potem imbusy, ściągacz korby etc. Każde z innej parafii i składowane w dwie skrzynki narzędziowe. Byłem zmuszony wywalić zużyte po pierwszym razie (sic!).

Wsparcie od Rowertour.com

Tymczasem Rowertour zaproponował mi wsparcie, dostarczając walizkę narzędziową XLC TO-S61, zawierająca 32 elementy, umożliwiając przeprowadzenie niemal pełnego podstawowego serwisu.

W skład zestawu wchodzą:

Jakość i pierwsze wrażenia

O XLC wspomniałem w zeszłym roku, testując zestaw oświetlenia rowerowego. Tym razem mamy zestaw narzędzi, sygnowane znakiem XLC, które są solidnie wykonane i nie ustępują uznanym markom takim jak ParkTool czy polski Bitul.

Narzędzia były testowane także przez mojego Synka

Sama walizka niczym nie wyróżnia od reszty. Jest małych rozmiarów, co ułatwi przechowanie w warsztacie bądź zabieranie na równe wakacyjne wypady z rowerami na dachu samochodu.

Dobrze zorganizowane stanowisko pracy to połowa sukcesu i tak spostrzegam tę walizkę. Do tej pory miałem 2 skrzynki; w jednej znajdowały się najczęściej używane narzędzia rowerowe, które zabierałem zawsze ze sobą a w drugiej pozostałe, które być może kiedyś przydadzą.

Jednym słowem bałagan

Zwłaszcza że od kilku lat nie miałem stałego miejsca na serwisowanie rowerów. Teraz mam okazję zbudować z prawdziwego zdarzenia “rowerownię”.

Pierwsze serwisy

Pierwszym serwisem, który dokonałem z pomocą narzędzi XLC była wymiana zawieszenia w jednym z kół przyczepki. Byłem tą sytuacją niemile zaskoczony i zaintrygowany, w jaki sposób defekt powstał. Wykręciłem, zrobiłem dokumentację fotograficzną i zgłosiłem procedurę reklamacyjną.

Na szczęście wymienna część szybko została dostarczona. Tego samego dnia została zamontowana z powrotem — dzięki imbusowi i płaskiemu kluczowi.

Kolejny gruntowny serwis RC520 został zrobiony tuż po kołobrzeskiej wyprawie. Tutaj ograniczyłem się do czyszczenia napędu i sprawdzenia ewentualnych luzów wszelakich śrubek.

Podsumowanie

Nie należę do szczególnie uzdolnionych mechaników, ale od czasu do czasu lubię pogrzebać przy rowerach.

Głównie z 3 powodów:

Mając taką skrzynkę pełną narzędzi o wysokiej jakości wykonania, będę mógł szybciej przeprowadzać podstawowe przeglądy techniczne przed i po każdej wyprawie.

Te bardziej zaawansowane (czasochłonne, ponad moje możliwości) wolę skonsultować się z zaprzyjaźnionym mechanikiem (pozdrower Grzesiu!) a w przypadku beznadziejnych spraw — zlecać profesjonalistom.

Gdzie kupić?

Walizkę narzędziową można kupić z pierwszej ręki na stronie sklepu Rowertour.

Współpraca

Tak fajnie wyposażony zestaw narzędzi rowerowych został dostarczony przez znany i ceniony internetowy sklep rowerowy Rowertour, któremu dziękuję.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...