Skip to content

Recenzja Samsung Galaxy S8+

Posted on:10 grudnia 2019 at 13:15
Reading TIme:4 min czytania
Feature Image for  Recenzja Samsung Galaxy S8+

Przy okazji własnego projektu 365 uświadomiłem sobie, ze Galaxy S8+ nie doczekało się prawilnej recenzji na moim blogu

Taki mały disclaimer.

W listopadzie zmieniłem smartfonna coś innego niż Samsung. Jest to idealny moment na podsumowanie.

Niechętnie odnosiłem się do zakupu s8+, tuż po premierze S9. Ze względu na problemy z S7 Flat (akumulator padał) trzeba było ogarnąć jego następcę. Gdyby przyjrzeć się specyfikacji między S8+ a S9 to z grubsza nie było istotnej różnicy (poza ceną ofkors)

Parametry techniczne S8+

Premiera tego modelu przypada na rok 2017, zatem to są różne epoki ale … to wciąż bardzo dobry technicznie sprzet.

Wrażenia z użytkowania Galaxy S8+

Przyzwyczajony do galaktycznej rodziny, wiedziałem czego się można spodziewać po nich.

Świetne wykonanie, bardzo dobry wyświetlacz, podobnie jak zdjęcia. Wysoka kultura pracy urządzenia, zwłaszcza w trakcie renderowania video.

Samsung Galaxy s8+

Wielkość urządzenia

Samsung Galaxy S8+ nie należy do smukłych smartfonów (czy jak kiedyś nazwałem patelnia) ale zadziwiająco dobrze się go trzyma.

Jest jedno małe ale. Gabaryty urządzenia miały bardzo wpływ na obsługę urządzenia jedna ręką. Z ogromy trudem byłą obsługa górnej belki jednym kciukiem. Trzeba było skonfigurować gesty przy użyciu czytnika linii papilarnych wprost z Nova Launcher; Dwukrotne tapnięcie powodowało rozwinięcie górnej belki lub jej zwinięcie.

Czytnik linii papilarnych

A skoro mowa o liniach papilarnych, to jego położenie (na tylnej obudowie urządzenia) uważam za … ogromne nieporozumienie.

Projektanci zlokalizowali obok obiektywu i lampy błyskowej. Za każdym razem myliłem z obiektywem, przez co bardzo często miałem zabrudzony obiektyw. Na szczęście standardowy aparat informował często o tym i zalecał jego czyszczenie przed robieniem zdjęć.

Jestem pod wrażeniem szkiełka obiektywu, który nie uległ zmatowieniu, nie posiada żadnych poważnych kresek.

Bixby - nieudany asystent

Lokalizacja przycisku do dedykowanego asystenta Samsunga jest kolejną pomyłką. Zamiast wybudzać telefon, włączałem Bixby w języku angielskim.

Usługa ta w Polsce była niedostępna i nie dało też przypisać innej funkcji, choćby Asystenta Google czy jego pierwowzoru Google Now. Z prostego powodu: nie przewidzieli takiej możliwości.

Społeczność przyszła z pomocą i za pomocą dodatkowych aplikacji można było zmapować ale działało to bardzo średnio. Taka aplikacja siedziała w pamięci, czekając na trigger; jak tylko przycisk był wciśnięty, to uruchamiały się jednocześnie Bixby a potem Asystent Google.

Panele i podświetlanie krawędziowe

Zaletą zakrzywionego ekranu w S8+ były panel z szybkimi skrótami do aplikacji i funkcji. Uaktywniał sie za pomoca gestu przesunięcia z krawędzi do środka. Wystarczyło 2 kliknięcia by uruchmić np. video edytor czy Youtube.

Krawędziowe podświetlenie to ciekawy patent Samsunga. Zaświeci gdy otrzymam przychodzące połączenie, SMS i powiadomienia z innych aplikacji. Pracując w skupieniu, można dostrzec, że ktoś coś chce od nas albo … odrzucić połączenie poprzez odwrócenie telefonu ekranem do dołu.

Interfejs i funkcjonalności

Wraz z premierąS8+ weszła nowa wersja autorskiej nakładki Touch Wiz. Sensowne zaplanowany panel z ustawieniami (górna belka), szybki dostęp do ustawień telefonu, personalizacja (motywy, kolory i rozbudowany tryb nie przeszkadzać).

O standardowych funkcjach, takich jak Smart Stay, Szybkie uruchamianie aparatu czy wiele okien, nie bede rozpisywał.

Podobnie z inteligentnymi powiadomieniami przy podniesieniu smartfona, przeciąganie kontaktu w lewo / w prawo, by zadzwonić lub wysłać sms, czy konserwacja urządzenia (ot taki koreański CCleaner).

Rzekłbym: standard i poziom, do jakiego mnie przyzwyczaił koreański producent.

Aparat

Nie było przepaści technologicznej między siódemką a tym modelem. Kilka rzeczy zostało poprawione ale … nadal nie był to ten poziom zachwytu, gdy miałem LG G4. Ten model robił fenomenalne zdjęcia w nocy, z którymi Samsung wyraźnie nie radził.

Samsung Galaxy s8+

Samsung Galaxy s8+

Samsung Galaxy s8+

Były ogromne różnice, gdy porównywało się zdjęcia z Fuerteventury (LG G4) a z tymi z wycieczki na Gran Canaria. Szkoda..

Jednym słowem. Dupy nie urwało ale wciaz wysoka półka z 2017 roku.

Czas pracy

Problemy z akumulatorem w S7 (flat) i jego dramatyczne spadki czasu pracy na jednym cyklu były powodem do zmiany modelu.

Miałem spore wątpliwości czy tozmiana na plus. W koncu S8+ to nie tylko większy ekran ale i tez większa pojemność akumulatora.

W praktyce bywało różnie, czasem wytrzymał od rana do wieczora, a czasem tylko pół dnia. Wszystko zależało od tego, co robiłem na smartfonie. Jeśli tylko słuchałem muzyki to starczało na długo (więcej niż poł dnia), natomiast gdy montowałem video (np. z wypadu do Karpacza) to musiałem posiłkować się z zapasowym powerbankiem.

Jak było w ostatnich miesiacach to już nie pamiętam. Odruchowo wrzucalem telefon do ładowarki. Możliwe, że to był zły nawyk, który psuł akumulatorek?

Podsumowanie

Z perspektywy czasu zakup Samsunga S8+ był dla mnie kolejnym strzałem w dziesiątkę.

Oprócz tradycyjnych funkcji, jakimi są połączenia telefoniczne i SMS, był niezastąpiony w montowaniu video z różnych wypadów, zaś publikowałem na blogu, YT czy Instagramie.

Służył z pomocą przy planowaniu różnych wypadów rowerowych. Niezły z niego asystent biurowy, skanując dokumenty, zdjęcia, zarządzając notatkami i przypomnieniami.

Jednym słowem: zadowolony użytkownik.

Ale pewnie zadasz pytanie:

dlaczego zmieniłem na coś innego, skoro byłem zadowolony? Z dwóch powodów:

  1. Znudził się. Po prawie 2 latach użytkowania po prostu się opatrzyl i powoli rozglądałem sie za następcą.
  2. Pęknięta szybka - początkowo myślałem ze to dodatkowa szybka ochronna się skruszyła). Kolejne przyszły same. żeby nie było, ekran dalej działa.

No cóż . na Patelnie nie ma rady. Trza było wydać ciężko zarobione pieniądze na kolejny telefon.

https://bobiko.blog/2017/03/recenzja-samsung-galaxy-s7-flat-android-6-0-1/

https://bobiko.blog/2017/03/samsung-galaxy-s7-po-aktualizacji-do-7-0-jest-dobrze/Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...