Skip to content

Sezon serialowy 2017/2018

Posted on:24 września 2017 at 12:41
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for Sezon serialowy 2017/2018

Wkrótce … a właściwie to juz trwa sezon serialowy 2017. Podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowałem sobie listę seriali, które będę śledził z uwagą.

Czas to towar deficytowy

Przyznam szczerze, że z roku na roku jest coraz ciężej z wolnym czasem i poniekąd jestem zmuszony zoptymalizować listę seriali. Jak słusznie zauważyliście, wraz z kolejnymi edycjami, lista robi się coraz krótsza i powtarza się niemal w każdym punkcie.

Dywersyfikacja celów

Duży udział w zmniejszaniu wolnego czasu ma przeprowadzany od jakiegoś czasu proces zmian, reorganizacja w prywatnym życiu. Robiąc dywersyfikację celów i zadań, doszedłem do wniosku, że dużo czasu marnuję na jakieś niepotrzebne rzeczy (chociażby siedzenie na FB) i zresetowałem cały mój system. Dzięki temu mam okazję testować Nozbe, przenosząc projekty z Todoist i wdrażając nowe nawyki, o których wspomina m.in Michał Śliwiński, Mirek Burnejko etc.

Dobra, miało być przyjemnie z pożytecznym, więc wracajmy do meritum sprawy

Serialowa lista AD 2017/2018

 1. NCIS
 2. NCIS: Los Angeles
 3. Chicago Fire
 4. Chicago PD
 5. Chicago MED
 6. Narcos
 7. The Crown
 8. Designated Survivor
 9. Strzelec
 10. Ania, nie Anna

[gallery type=“rectangular” link=“file” size=“medium” ids=“3909,2853,7014,7015,7016,7017,4922,4921,2847,5180” orderby=“rand”]

Komentarz do listy

Poprzedni sezon serialowy jeszcze się dla mnie nie skończył, do nadrobienia mam pół sezonu NCIS z jednego, a właściwie dwóch powodów: brak napisów i pojawienie się lektora, za którym raczej nie przepadam.

Netflix górą

I tak jak przewidziałem, sporo nowości na liście pojawiło się zaraz po wejściu amerykańskiego Netflixa na polski rynek. Od tego momentu niezmiennie subskrybuję tę usługę i nie zamierzam z niej rezygnować z prostego powodu: cenię sobie wygodę, jaką oni mi oferują, wraz z napisami i polskim lektorem / dubbingiem.

Netflix to bogactwo seriali, zwłaszcza takich jak HoC czy Narcos - iście flagowe pozycje dla każdego serialowicza. Ostatnio nadrabiam trzeci sezon Narcos, który z powodzeniem kontynuuje wątek kolumbijskich karteli; mogło się wydawać, że razem z zabiciem Pablo Escobara serial powinien zakończyć swój żywot, a tu jednak Kartel z Cali przejął pałeczkę.

House of Cards nie muszę przedstawiać, ale o Designated Survivor, którego opisałem w ubiegłym roku, warto wspomnieć; obok charyzmatycznego Kiefera Sutherlanda gra również Magie Q (nowa wersja Nikity). Na nowe epizody z życia Królowej Elżbiety (The Crown) i Ani z Zielonego Wzgórza (Ania nie Anna) przyjdzie jeszcze poczekać, ale cieszy mnie fakt, że producenci nie anulowali tych produkcji.

Trylogia Chicago Fire

A propos “anulowania seriali” to z żalem odnotowałem fakt, że kolejnego sezonu “Chicago Justify” nie zobaczę. To spin-off Chicago Fire, który fabułą łączył się niemal z każdym serialem z serii Chicago. Za to z niecierpliwością czekam na rozwój sytuacji w Chicago Fire z poprzedniego sezonu, bardzo tragiczny w skutkach.

https://youtu.be/2mT0DGYXCW8

Narzędzia dla serialowicza

Niezbędnik serialowicza jest niezmienny od kilku lat, ale został poszerzony o subskrypcję w amerykańskim Netflixie - w sumie to największa zmiana. Nie lubię powtarzać kontentu, więc pozwólcie, że odeślę Was do wpisu z ubiegłego roku, a poniżej krótka lista narzędzi i serwisów:Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...