Skip to content

Rowerowe EDC - Marek Tyniec z Xouted.com

Posted on:22 marca 2017 at 18:16
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Rowerowe EDC - Marek Tyniec z Xouted.com

Dzisiejszym gościem Rowerowego EDC jest Marek Tyniec - twórca kolarskiego, rzetelnego, pisanego z pasją bloga Xouted.

Rowerowe EDC

Standardowo krótkie przypomnienie, czym jest Rowerowe EDC:

Od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł z serią miniwywiadów z rowerowymi blogerami na temat zawartości plecaka. Nazwałem to Rowerowym EDC – Rowerowym EveryDay Carry – czyli zbioru niewielkiej liczby przedmiotów, przystosowanych do noszenia przy sobie poza domem w plecaku bądź w rowerowej kieszeni.

Taki miniwywiad składa się z 4 pytań, które zadałem każdej osobie drogą mailową czy za pośrednictwem FB. Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się takiego zainteresowania i ciekawych odpowiedzi od rowerowych koleżanek i kolegów.

Serię miniwywiadów z blogerami będę publikował regularnie w środy po godzinie 18, a koniec przewiduję za jakieś 10-12 tygodni (tuż przed wakacjami).

Odpowiedzi Marka na moje 4 pytania

Kim jesteś, czym się zajmujesz i dlaczego wybrałeś rower, a nie inny sport?

[caption id=“attachment_6228” align=“aligncenter” width=“400”]rowerowe edc - Marek Tyniec - xouted.com Marek Tyniec - xouted.com

Nazywam się Marek Tyniec, jestem autorem bloga o kolarstwie XOUTED.com. Z krótkimi przerwami startuję w zawodach mtb od 1994r, obecnie ścigam się głównie w wyścigach cross country kategorii masters. Zawodowo zajmuję się marketingiem w firmie z branży IT.

Jakim sprzętem jeździsz na co dzień?

Mam treningową szosówkę, typowego “woła roboczego” i dwa rowery mtb: treningowy i startowy. Do pracy dojeżdżam na biodegradowalnym mieszczuchu.

Co zabierasz ze sobą na rowerową podróż lub treningi?

Na trening biorę standardowy zestaw: mała pompka, dętka dopasowana do typu roweru i woreczek, w którym mam imbusa, niewielki, ale solidny skuwacz i łyżki oraz pudełko po łatkach, gdzie wożę zapasowy hak, kluczyk do wentyli tubeless i pin do łańcucha.

[gallery type=“rectangular” link=“file” size=“medium” ids=“6229,6230”]

Jeśli startuję w wyścigu xc, przyklejam do sztycy piankę-uszczelniacz, reszta rzeczy czeka w strefie bufetu. Na maraton zabieram nabój co2, dętkę, skuwacz i imbusa.

Na co warto zwrócić uwagę dobierając swój pierwszy rowerowy setup? Jaki dodatkowy setup doradzisz innym?

Trzeba wypośrodkować między jeżdżeniem całkiem na żywioł, bez żadnych narzędzi czy zapasu a zabieraniem ze sobą wszystkiego co wpadnie w ręce.

rowerowe edc - Marek Tyniec - xouted.com

Torebki podsiodłowe są w porządku, ale im mniejsze, tym lepiej.

Marek | blog | FB | Instagram | Twitter | Patronite

Wesprzyj Marka na Patronite

Korzystając z okazji, postanowiłem pomóc w reklamie Marka na Patronite, choćby dlatego, że jego blog jest pełen ciekawych analiz, okraszonych świetnymi wstawkami - już nie wspominając o rewelacyjnych fiszkach e-prasowych LoveRove.

Czym jest Patronite i jakie są plusy i minusy tej platformy, doskonale tłumaczy Michał Szarański wraz z 3 gośćmi w swoim podcaście.

[ecko_alert color=“green”]Dzięki Marku za odpowiedzi i załączone do nich zdjęcia [/ecko_alert]Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...