Skip to content

Rowerowe EDC - Co radzi Dorota z MambaOnBike.pl

Posted on:8 marca 2017 at 18:20
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Rowerowe EDC - Co radzi Dorota z MambaOnBike.pl

Z okazji Dnia Kobiet w dzisiejszym Rowerowym EDC gościem jest Dorota z MambaOnBike. Dorota prowadzi nietuzinkowego bloga poświęconego MTB (zwłaszcza Enduro), okraszonego pięknymi zdjęciami z różnych stron świata.

Rowerowe EDC

Standardowo krótkie przypomnienie, czym jest Rowerowe EDC:

Od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł z serią miniwywiadów z rowerowymi blogerami na temat zawartości plecaka. Nazwałem to Rowerowym EDC – Rowerowym EveryDay Carry – czyli zbioru niewielkiej liczby przedmiotów, przystosowanych do noszenia przy sobie poza domem w plecaku bądź w rowerowej kieszeni.

Taki miniwywiad składa się z 4 pytań, które zadałem każdej osobie drogą mailową czy za pośrednictwem FB. Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się takiego zainteresowania i ciekawych odpowiedzi od rowerowych koleżanek i kolegów.

Serię miniwywiadów z blogerami będę publikował regularnie w środy po godzinie 18, a koniec przewiduję za jakieś 10-12 tygodni (tuż przed wakacjami).

Jak Dorota odpowiedziała na moje 4 pytania?

[caption id=“attachment_6169” align=“aligncenter” width=“800”]rowerowe edc - mambaonbike main Dorota z Mamba On Bike (źródło mambaonbike.pl)

1. Kim jesteś, czym się zajmujesz i dlaczego wybrałeś rower, a nie inny sport?

Mamba on bike to blogerko-przedszkolanka na rowerze, czyli dość oryginalne połączenie.  To tak na prawdę rower wybrał mnie. W podstawówce grałam w kosza i to był mój ulubiony sport. Niestety zerwany ACL w kolanie mocno pokrzyżował plany i jakoś tak wyszło, że rower okazał się najlepszą rehabilitacją. Trzy miesiące po operacji kolana zrobiłam pierwszą setkę na dwóch kółkach i potem się juz samo potoczyło.

2. Jakim sprzętem jeździsz na co dzień?

Aktualnie jeżdżę różnymi sprzętami. Generalnie serce skradły w pełni zawieszone rowery MTB, ale czasem sztywniaczkiem nie pogardzę. Dojazdy do pracy na rowerze jakiś czas temu odpuściłam. Mieszkając w centrum śląskiej aglomeracji trzeba być mocno zmotywowanym, by rower był środkiem lokomocji.

3. Co zabierasz ze sobą na rowerową podróż lub treningi?

Opcja minimum to telefon, bidon i karta kredytowa.

Opcja zdroworozsądkowa to wszystko powyższe plus dętka, łyżki, pompka, mini-tool, powerbank i światełka.

Opcja “na bogato” uzależniona jest od wielu zmiennych :)

4. Na co warto zwrócić uwagę dobierając swój pierwszy rowerowy setup? Jaki dodatkowy setup doradzisz innym?

Chyba najważniejsze to zadać sobie pytanie - co mi jest potrzebne? Jakie sytuacje mogą mnie spotkać? Nie sugerować się innymi. Ja np. nie cierpię wozić wody w bukłaku i nawet to, że w enduro bidony są przypałowe, nie zmieni faktu, że takowy posiadam.

Dorota | Blog | FB | Instagram

Uzupełnienie

[caption id=“attachment_6170” align=“aligncenter” width=“800”]rowerowe edc (źródło mambaonbike.pl) Dorota z Mamba On Bike (źródło: mambaonbike.pl)

Dorota na moje 3.pytanie, zwłaszcza w ostatnim akapicie, odpowiada dość wymijająco, ale gdy spojrzycie na jeden z jej najnowszych wpisów, czyli Budząc niedźwiedzie, to zrozumiecie dlaczego.

Dziękuję za poświęcony czas na wywiad.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...