Skip to content

Kręć kilometry - zrób coś dla siebie!

Posted on:25 maja 2016 at 16:51
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Kręć kilometry - zrób coś dla siebie!

Jak co roku wystartowała rowerowa kampania społeczna z ramienia fundacji Allegro All For Planet. To fantastyczna akcja, dzięki której nasze miasto może dostać dodatkowe stojaki rowerowe. Postanowiłem wesprzeć w tym roku Wrześnię, ale zachęcam Was i do wspierania Waszego miasta, również z poziomu Strava czy Endomondo.

Fantastyczna sprawa

Fundacja Allegro All For Planet od 5 lat działa na rzecz zrównoważonego rozwoju kultury, infrastruktury rowerowej w Polsce oraz ochrony środowiska naturalnego.

Z pewnością zauważyliście kolorowe stojaki w wielu dużych miastach, prawda? To właśnie wspólne dzieło cyklistów i fundacji.

apteczka-2015-08-10 _ 20_20_56-010

Podobnie było z apteczką, którą miałem okazję zrecenzować dla Was w zeszłym roku. Kolejną z ciekawszych inicjatyw tejże fundacji, de facto jedną z pierwszych, było odnowienie szlaków rowerowych Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Całą listę aktywności możecie podejrzeć na specjalnej stronie, ale jak widać, działania fundacji są wymierne i po części zmieniają naszą rowerową rzeczywistość.

Kręć Kilometry - zrób to dla Twojego miasta

Akcja Kręć kilometry to świetna okazja do pozytywnej rywalizacji na rzecz lokalnej ojczyzny, głównie dużych miast, ale i te małe mają spore szanse, jeśli do akcji przystąpią pozostali. Jeszcze nie tak dawno moja Września była na 12. miejscu, więc warto wziąć sprawy w swoje ręce.

Stawką rowerowej rywalizacji są właśnie kolorowe stojaki rowerowe w pierwszych 20 polskich miast, gdzie najwięcej kilometrów wykręcą rowerzyści. Ranking miast znajdziecie na tej stronie

Jak przystąpić do akcji?

Z poziomu aplikacji

[gallery type=“rectangular” size=“full” link=“file” ids=“4438,4437”]

Aby wziąć udział, wystarczy zainstalować aplikacje Kręć Kilometry (dostępna dla Android i iOS), z jej poziomu zarejestrować konto i przystąpić do działania.

  1. Odpalamy aplikację Kręć Kilometry.
  2. Z menu wybieramy „Nowa aktywność”.
  3. Wybieramy typ pojazdu.
  4. Start!

Nic prostszego - dodam, że interfejs jest bardzo intuicyjny, więc każdy powinien dać radę.

Za pomocą Strava / Endomondo

Cieszę się, że zaprojektowano także możliwość importu aktywności z innych serwisów, takich jak Strava czy Endomondo, dzięki czemu wcześniejsze aktywności nigdzie nie przepadną, a w dodatku możemy się z nimi podzielić.

Aby to zrobić należy zalogować się na stronie akcji i kliknąć na tabs Dodaj Aktywność. Mamy do wyboru albo dodanie plików do serwisu (większość GPSloggerów zapisuje wyniki do *.gpx) lub import aktywności z innych źródeł, tj. Strava / Runkeeper.

[gallery type=“rectangular” size=“full” link=“none” ids=“4440,4441”]

W przypadku Endomondo problemem jest brak API dla zewnętrznych podmiotów, dlatego rozwiązaniem jest upload plików gpx, które można wyciągnąć z serwisu. Wystarczy wejść w daną aktywność, kliknąć na menu (1), wybrać ‘eksportuj’ (2) i zapisać do gpx (3). Potem na stronie Kręć Kilometry załadować manualnie świeżo ściągnięty plik gpx.

[gallery type=“rectangular” size=“full” ids=“4443,4442”]

W przypadku Stravy jest to lepiej rozwiązane, bowiem nie musimy bawić się z eksportem plików, ale też nie jest to w pełni zautomatyzowana procedura. Należy wejść w zakładkę “z innych źródeł” i zaznaczyć te aktywności, które chcemy dodać do serwisu.

Nie tylko stojaki - inne wyzwania

Kręć Kilometry to nie tylko stojaki, ale także inne wyzwania rowerowe, za którymi stoją sponsorzy i nagrody. Możemy rywalizować o apteczkę, o darmowy udział w Bike Challenge czy kupony na mobilne Allegro. Całą listę możecie podejrzeć w Wyzwaniach oraz w mobilnej aplikacji.

No to co?

Ja przystępuję do akcji i chciałby abyście i Wy przystąpili do wspierania Waszych miast w rowerowej rywalizacji o stojaki. Są też i innego typu rywalizacje i tutaj każdy ma szansę - nie tylko kolarze pokroju Majki, Kwiato czy Włoszczowoskiej. Ale także Ty, drogi czytelniku.

Skoro i tak jeździmy rowerami i rejestrujemy trasy, to możemy się z nimi podzielić - prawda?Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...