Skip to content

Sezon serialowy 2015/2016

Posted on:10 września 2015 at 17:33
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Sezon serialowy 2015/2016

Wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni, nadchodzi także nowy sezon seriali, zarówno polskich, jak i amerykańskich. Podobnie jak w latach ubiegłych, (wystarczy spojrzeć na#seriale), postanowiłem wylistować te, które chętnie obejrzę w nadchodzącym sezonie 2015/2016.

Sezon 2014/2015

Ubiegły sezon serialowy zaliczam do udanych, większość seriali mnie nie zawiodła i słusznie przedłużono ich żywot. Z nowych seriali dodałem Gotham czyli dzieciństwo Batmana, ze szczególną rolą Alfreda - opiekuna Bruce Wayne’a - i nie zawiodłem się. Lubię komiksowe klimaty, zwłaszcza te z serii Avengersów, z Agentami Tarczy (Marvels Agents of Shield).

Niestety muszę odnotować dwie porażki.

Pierwsza porażka była wiosną tego roku, gdy totalnie rozsynchronizowały się seriale i niestety nie pilnowałem wątków w większości pozycjach. Częściowo spowodowane było to zwiększoną aktywnością rowerową, jak i pracą po godzinach, ale także z brakiem napisów na czas. I to jest właśnie druga porażka, wprawdzie niezależna ode mnie (jakbym mógł mieć pretensje do czyjejś pracy), ale niestety wynika ona z ograniczeń, jakie wprowadza mój niedosłuch.

Jest też pozytywna wiadomość - pojawiły zaległe tłumaczenia i w sumie można obejrzeć te odcinki, jeszcze przed startem większości seriali.

Lista na sezon 2015/2016

[gallery type=“rectangular” link=“file” size=“full” ids=“3909,3908,3916,3914,3911,3913,3910,3917,3920”]

Nowości w sezonie 2015/2016

2015_chicago-med

Ze wszystkich nowości, jakie przewidziano na ten sezon, najbardziej zainteresował mnie kolejny spin-off Chicago Fire czyli Chicago Med. Tak jest, brakowało lekarzy, którzy pojawiali się w ubiegłym sezonie zarówno u strażaków, jak i u policjantów. Zapowiada się bardzo ciekawie.

2015_limitless

No dobra, jeszcze jedna pozycja mnie zaintrygowała, a powstała na bazie filmu Limitless, czy też jest jego kontynuacją. Jaki będzie ten serial? Nie wiem, ale mam nadzieję, że po pierwszym odcinku go nie odrzucę.

Wiosna / Lato 2015

2015-mrrobot

Tegoroczny letni sezon należał do jednego serialu: Mr.Robot. Głównym bohaterem jest Elliot, mający zaburzenia psychiczne, które sprawiły, że stał się socjopatą. Jednak Elliot odkrył, że może komunikować się z ludźmi poprzez hakowanie ich, co zmieniło totalnie jego życie i otoczenie.

Nareszcie stworzono serial o hakerach, o anarchistycznym podziemiu walczącym z korporacjami z całego świata, o problemach z bezpieczeństwem itp. Aż muszę obejrzeć jeszcze raz cały sezon!

Narzędzia do seriali

Myślę, że nie muszę pisać o tym, gdzie najlepiej oglądać na bieżąco seriale, prawda? Są różne serwisy, mniej lub bardziej legalne, ale wciąż nie ma z prawdziwego zdarzenia serwisu, który mógłby oferować usługi streamingowe amerykańskich seriali na naszym podwórku.

Co prawda głośno było o Netflixie w Polsce, wydaje się być bardziej mrzonką niż realne plany, ale informacje zdążyły namieszać na rynku VOD. Rozbawiły mnie komentarze tzw. ekspertów, że Polacy chcą oglądać polskie produkcje typu „M jak Miłość” czy „Na Wspólnej”, że stoją na wysokim poziomie.

Bez przesady.

No dobra, czas na kilka przykładowych narzędzi, które mogą pomóc w zarządzaniu serialami. Nie zmieniły się w stosunku do tych z ubiegłych lat.

I tak, mamy TV Calendar, generujący plik iCal, dzięki niemu możemy sprawdzić co i kiedy leci w naszym mobilnym kalendarzu, okraszone krótką recenzją danego odcinka. Premiery nowych odcinków możecie sprawdzić także na tej stronie.

Gdybyście szukali stabilnego serwisu, obsługującego konta premium, to spokojnie zarejestrujcie na TwójLimit bądź kliknijcie na reflinka (tak doładujecie mi 200mb). Uptime tego serwisu jest niemal 100% i nie było sytuacji, w której nie mógłbym korzystać z serwisu.

Żeby nie popełnić błędów z ubiegłego sezonu, postanowiłem zaangażować - jak na mobilnego użytkownika przystało - odpowiednie aplikacje. I tutaj do głowy przychodzą Series Guide i TV Series.

[gallery type=“columns” link=“file” size=“full” ids=“3922,3923,3924,3925”]

Odpowiednio skonfigurowałem listę seriali, oznaczyłem wszystkie obejrzane seriale i tak wyposażony czekam na nadejście kolejnego sezonu serialowego.

Odnośnie napisów, to najlepszym źródłem, gdzie są one dodawane na bieżąco i bez żadnych problemów można je pobierać, są Napisy24. Warto odnotować, że w poprzednim sezonie serialowym odpalili całkiem przebudowaną wersję z rozbudowanymi opcjami powiadomienia (via mail / gg) oraz selekcjonowania tych odcinków seriali, na które czekamy. W dodatku posiadają własną apkę mającą na celu pewną automatyzację sprawdzania i pobierania napisów do seriali (warto ustalić katalog z serialami).

No, to chyba wszystko. A Wy co takiego będziecie oglądać w nadchodzącym sezonie? :)Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...