Skip to content

BlogDay 2015

Posted on:31 sierpnia 2015 at 16:13
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  BlogDay 2015

W ramach dzisiejszego BlogDay AD 2015, pozwolę zarekomendować 5 blogów, które regularne czytuję. To pozytywna odmiana łańcuszków, mająca na celu promocję czytelnictwa blogów, odkrywanie nowych i wartościowych miejsc w sieci.

Zasady

Zasady są bardzo proste i wystarczy chwila wolnego czasu, aby spełnić te wymagania.

A brzmią one tak:

  1. Wyróżnij 5 blogów, które warto promować
  2. Uzasadnij krótko i zalinkuj do nich
  3. Otaguj wpis #blogday
  4. Opublikuj w dniu dzisiejszym (tj. 31 sierpnia)
  5. Daj znać o wpisie na FB, Twitterze czy G+ pod tagiem BlogDay.

Była jeszcze jedna zasada, żeby poinformować o rekomendacji autorów, ale dzisiaj istnieje tyle narzędzi (choćby Google Alerts, czy Brand24), że z pewnością sami odnajdą wszelkie rekomendacje.

To tyle.

Troyann.pl && Wixmag

blogday2015_1

Czytam Maćka Trojanowicza od dłuższego czasu; właściwie to od momentu, gdy odkryłem, że mamy podobne muzyczne gusta, świetnie opisuje klubowe klimaty (Wiksiarze i takie tam) i mimo początkowej niechęci, publikuje cotygodniowe [troylisty] na Spotify. Zaś WixMag to -blog poświęcony- specjalna kategoria na blogu dedykowana muzyce elektronicznej oraz scenie klubowej.

Warto dodać do czytnika RSS.

Sylwester Kozak

blogday2015_2

Blog Sylwka zarekomendowałem przy okazji ShareWeek 2015, ale postanowiłem i tu go wyróżnić, choćby ze względu na tematykę Efektywnego Zarządzania Czasem, którą opisał prostym i przyswajalnym językiem. To dzięki niemu poznałem możliwości aplikacji TODOist, której grywalizacja, w postaci Karmy, jest strasznie uzależniająca :)

Cyclingirl

blogday2015_3

Cyclingirl to … rowerowo-podróżniczy blog, głównie dotyczący kolarstwa, będącym oczkiem w głowie autorów. Jak piszą, uwielbiają długie dystanse, zwłaszcza z kategorii Ultra. Oj, zdecydowanie warto śledzić :)

Klosinski

blogday2015_4

Jacek należy do osób niezwykle kreatywnych i inspirujących, potrafi dzielić się z wiedzą i robi to za pośrednictwem bloga. Pisze wprawdzie rzadko, ale zyskuje na jakości i unikalności tematu. Oby tak dalej.

Marek Niedźwiecki

blogday2015_5

Myślę, że pana Marka nie trzeba specjalnie przedstawiać. Twórca Listy Przebojów Programu Trzeciego, Markomanii i wielu innych. Prowadzi osobistego bloga, na którym każdy wpis jest okraszony zdjęciami z podróży, zwłaszcza z dalekiej Australii. Jedynie czego szkoda, to… braku komentarzy, ale to chyba dlatego lubię jego blog.

Blogday w ubiegłych latach

Co roku starałem opublikować listy rekomendowanych blogów, które otagowałem jako blogday - chyba tylko raz zignorowałem tą „tradycję” i nie opublikowałem wpisu.

Swoją drogą, przejrzałem wszystkie poprzednie wpisy i jestem zasmucony faktem, jak wiele świetnych blogów wpadło w otchłań niepamięci.

Są też takie, których autorzy odeszli do lepszego innego świata. Wyróżnię tutaj blog Azraela, którego rekomendowałem w edycji 2008. Niestety w kwietniu br zmarł po ciężkiej chorobie. Blog trwa, ciekawe na jak długo.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...