Skip to content

Migracja kont w Spotify

Posted on:4 stycznia 2015 at 15:16
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Migracja kont w Spotify

Żądny dostępu do ogromnej bazy muzyki, w pogoni za najnowszymi albumami, zarejestrowałem się na Spotify. Popełniłem jeden wielki błąd. Zarejestrowałem się za pośrednictwem konta na Facebook’u. Jednak po zasięgnięciu kilku rad i skontaktowaniu z supportem udało mi się dokonać rozdzielenia mojego konta na Spotify od konta na Facebook’u.

Z Spotify od samego początku

Odkąd Spotify weszło na polski rynek jestem jego klientem i z chęcią płacę co miesiąc 19,99 zł za usługi Premium. W praktyce rozwiązał się mój problem z dostępem do najnowszych albumów (także tych nieco starszych), a najważniejszy jest fakt, że mam dostęp do legalnej muzyki, za którą płacę.

Problem z zmianą danych

Cały mój problem polegał na tym, że konto założone za pośrednictwem Facebooka jest ściśle z nim powiązane. Oznacza to, że jakakolwiek ingerencja w ustawienia na Facebook’u ma wpływ na konto Spotify. Przykładem może być tutaj zawieszenie/usunięcie na FB, co może spowodować odcięcie dostępu do konta Spotify. Cóż, całkiem logiczne.

W jaki sposób zmienić?

Po kilku nieudanych próbach zmiany danych, odpuściłem, ale temat znów wrócił, a z pomocą przyszedł Twitter (a dokładnie jedna użytkowniczka, która doświadczyła w/w przykładu z odcięciem). Otrzymane od niej wskazówki postanowiłem zweryfikować w ostatnim dniu 2014 roku.

Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć informacje o możliwościach migracji danych ze starego do nowego konta Spotify, dlatego warto napisać maila do suportu.

Pytanie zasadnicze w jakim języku? Zaryzykowałem i napisałem w języku polskim. Wielkimzaskoczeniem było otrzymanie odpowiedzi w języku polskim - wow, szacunek!.

W odpowiedzi otrzymałem kolejne wskazówki:

  1. Należy stworzyć nowe konto tylko z nazwą użytkownika
  2. Wyslać nam dane nowego konta

Po otrzymaniu nazwy nowego konta po prostu transferujemy wszystkie Twoje playlisty oraz ulubione utwory ze starego konta. Po przeniesieniu wszystkiego konto zostanie zlikwidowane.

Ostatnia rzecz którą potrzebujemy do zlikwidowania starego konta to odpowiedzi na następujace pytania: - Data urodzenia - Kod pocztowy - Ostatnie 4 cyfry karty użytej do opłacenia konta Spotify

Pozostała kwestia finansów:

Bez obaw nie utracisz żadnych dni za które zapłaciłeś, wręcz przeciwnie, pierwsze 30 dni Premium będzie darmowe. Pamiętaj, aby aktywować konto na następujacej stronie:https://www.spotify.com/pl/#premium Pamiętaj, że będziesz musiał zaktualizować informacje o płatnosci/karty.

W ciągu 24 godzin problem został rozwiązany, dzięki supportowi! Jako dowód, załączam screen:

[caption id=“attachment_3109” align=“aligncenter” width=“1024”]_spotify Tak szybko problem został rozwiązany. Brawo Spotify

Jestem pod wrażeniem szybkiej reakcji supportu, czego życzę innym podmiotom.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...