Skip to content

Wymiana baterii w Holux GPSport 245

Posted on:12 listopada 2014 at 11:27
Reading TIme:1 min czytania
Feature Image for  Wymiana baterii w Holux GPSport 245

Okazuje się, że wymiana baterii w Holux GPSport 245 jest sprawą trywialną, nie wymagająca specjalnych umiejętności manualnych. Wystarczy naprawdę niewiele, by zyskać wiele.

Przeglądając FB natknąłem na wpis Karela, któremu padł akumulator w jego gps loggerze po ponad 30-kilometrowej wycieczce w deszczu. Teoretycznie kiepsko to wyglądało, bowiem urządzenie było jednolitej budowy z certyfikatem IPX6, więc mogła paść sama elektronika.

Na szczęście urządzenia Holux nie należą do jakichś skomplikowanych konstrukcji, dlatego też bardzo łatwo idzie rozkręcić je na części pierwsze. Tym bardziej, że bateria (czy jak ktoś woli akumulator) jest niemal identyczna z baterią od starych Nokii - dokładnie to BL-5C 3.7V o pojemności 1020mAh. Różnią się jedynie pojemnością, netto 30mAh - bicz plis. Wg. Ceneo, to koszt ok.20zł ale warto poszukać w szufladach, czy czasem takiej baterii nie macie ;-).

Post by Karel Nbc.

Warto zajrzeć na szczegółowy opisMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...