Skip to content

Aplikacja dnia: McDonald’s Polska

Posted on:8 kwietnia 2014 at 10:34
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Aplikacja dnia: McDonald’s Polska

Czym jest McDonald’s, nie muszę tłumaczyć, prawda? Niemniej musiałem przegapić premierę aplikacji w Google play, toteż teraz nadrabiam. Dawno tak przyjemniej i dobrze zaprojektowanej aplikacji nie miałem pod ręką.

Od razu zaznaczam, że nie jestem stałym klientem sieci spod wielkiego znaku m, z czasem wpadam po kawę czy jakiegoś wrappera. Bądź też skorzystać z darmowej sieci WiFi. Ale do rzeczy.

Aplikacja jest podzielona na 3 główne elementy, że sobą powiązane: menu, promocje i restauracje.

mcdonald_1

Własne menu

Pierwsza z nich służy do tworzenia własnego menu,  gdy jesteśmy głodni i mamy na coś ochotę . Jest uzależniona od pory dnia; do dyspozycji mamy menu klasyczne i śniadaniowe oraz produkty oferowane w ramach McCafe. Aby zobaczyć co mam w moim menu, muszę wybrać z menu aplikacji pozycję moje menu. Zaskoczyła mnie opcja wysyłania SMS z owym wpisem menu ale zastanawia mnie przeznaczenie takiej funkcji. Do kogo to wysłać,  skoro odbiorcami nie są restauracje McDonald’s?

Promocja

mcdonald_3

Promocje są bardzo ważnym składnikiem , jeśli nie najważniejsze  z punktu widzenia klienta, któremu jest dedykowana owa aplikacja. Sama obsługa promocji jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć interesującą nas promocję, wybrać produkt, aktywować kupon by ostatecznie pokazać go kasjerowi.  Jestem na tyle ciekawy, że wypróbuję go wkrótce.

Restauracje

Trzecia główna opcja to restauracje - logiczne, bo w końcu mamy do czynienia z siecią restauracji ulokowanych po całej Polsce. Po uruchomieniu aplikacja automatycznie informuje nas o najbliższej restauracji za pomocą systemowych powiadomień oraz wyświetlaniem pozycji na mapie wraz z informacjami na temat godzin otwarcia czy usług świadczonych w restauracji.

mcdonald_2

No i oczywiście pomaga w nawigacji, udostępniając aplikacjom wymagane adresy / współrzędne punktów startu i docelowego.

Element grywalizacji

Czego brakuje? W zasadzie najważniejsza funkcjonalność jest dostępna klientowi, jest menu z  produktami, są aktualne promocje czy lista / mapa restauracji. Ale brakuje mi elementu geogrywalizacji na wzór nieco zapomnianego 4sq,który za ilość checkinow dawałby specjalne upusty, promocje itp. Ot taki program lojalnościowy.

Podsumowując: jest git!

Jestem pod wrażeniem działania aplikacji, dobrze zaprojektowanej mającej prosty ale użyteczny interfejs . Co więcej, zachęca posiadacza do zajrzenia do restauracji gdy ta znajduje się w pobliżu :).  Niestety twórcy nie ustrzegli się błędów, bądź dziwnych zachowań aplikacji, choćby niespodziewany crash appki. Wśród błędów to choćby udostępnianie własnego menu drogą SMS,  którego nie zrozumiałem - no chyba że przesyłamy to koledze, będącemu w restauracji by nam coś zamówił.

[pb-app-box pname=‘pl.tribalddb.mcdonalds.app.android’ name=‘McDonald’s Polska’ theme=‘light’ lang=‘pl’]Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...