Skip to content

Dookoła Powiatu Wrzesińskiego

Posted on:6 marca 2013 at 12:43
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Dookoła Powiatu Wrzesińskiego

Pomysł objechania wokół powiatu wrzesińskiego towarzyszył mi niemalże od początku mojej rowerowej pasji. W końcu udało się go zrealizować podczas pięknej i długiej, gorącej, sierpniowej niedzieli, która dostarczyła mi wiele pozytywnych wrażeń, a także nową porcję wiedzy o rodzinnych stronach.

Projekt “Dookoła powiatu wrzesińskiego” alias “Ring Wrzesinśki”

Jest to projekt wrzesińskiego PTTK, który czeka na realizację, ale z wiadomych powodów, starostwo powiatowe nie spieszy się. Co ciekawe, na odpowiedniej stronie można znaleźć szczegółowy opis szlaku rowerowego, oznaczonego kolorem zółtym jednak nie ma to przełożenia na rzeczywistość. Nie mogąc przejść tak obojętnie wobec nieodpowiedzialności ze strony władz, postanowiłem udostępnić szlak do ściągniecia, opis i zdjęcia, które (mam nadzieję) zachęcą Was do zwiedzania powiatu wrzesińskiego.

Mapa

Najciekawsze miejsca

Poziom trudności

Teren jest przeważnie płaski z niewielkimi wzniesieniami. Większa część trasy przebiega po drogach publicznych o różnym stopniu natężenia ruchu, ale czym byłaby wycieczka bez dłuższych, piaszczystych odcinków leśnych i po wale? W okolicach Dębna nad Wartą znajduje się prom, który we wczesnych / późnych godzinach może być nieczynny i dla odważnych pozostawiam wybór korzystania z mostu kolejowego (oficjalnie jest to zabronione) albo też można skierować się wałami w kierunku Czeszewa i dalej do Nowej Wsi Podgórnej.

Zdjęcia

Jeśli masz inne propozycje lub uwagi, śmiało napisz w komentarzach!Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...