Skip to content

Share Week 2 czyli kogo czytam i polecam Wam

Posted on:10 stycznia 2013 at 12:41
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Share Week 2 czyli kogo czytam i polecam Wam

Andrzej z Jest Kultura wpadł na całkiem fajny pomysł z Share Week. Share Week to nowa tradycja na dzielenie linkami z followersami / komentującymi do 3-5 źródeł, które chętnie czytam i podziwiam a chętnie Wam rekomenduję. Zatem, let’s go.

Porządki z RSS - nadal aktualne

W poprzednim miesiącu zrobiłem wielki porządek z RSS i na nowo odkryłem przyjemność czytania blogów dzięki Feedly, zarówno w postaci desktopowej i jak mobilnej (androidowej). W ramach porządkowania wyrzuciłem naprawdę spory kawałek mojego internetu, ale skoro nie były aktualizowane, to po jaką choinkę je trzymać? I natychmiast dodałem o nowe pozycje, choćby z poznańskiego podwórka czy tzw lajfstajlowe, choć trudno jest mi określić czym one tak naprawdę są.

Koniec marudzenia, czas przedstawić moje pięć, a nawet sześć propozycji - (skłamałem :P).

1. The Adamant Wanderer

Adamant-wanderer

Istniejący od 2008 roku blog Uli, na który trafiłem całkiem przypadkiem - wprawdzie już ją opisałem w ramach BlogDay ale wciąż zasługuje na słowa uznania (ba dotyczy już całego świata). Prawdziwy podróżniczy lifestyle, cudowne zdjęcia, nieziemskie potrawy i przygody, a przede wszystkim zetknięcie z różnorodną kulturą świata z praktycznego punktu widzenia. Wciąż imponuje mi odwagą i przygodami. Zapraszam.

2. W Azji

W Azji

Anię zupełnie przypadkowo poznałem przez blipa, gdzie zalinkowała do bloga podróżniczego, pełnego zdjęć z różnych stron świata, którego leciutko zaniedbała. Niemniej razem z mężem prowadzą innego, jakże obszernego i tematycznego bloga, poświęconego podróżom po Azji i życiu na Filipinach - wAzji.pl. Wszystkiego po to trochu, począwszy od informacji, poprzez przygody, a kończąc na fantastycznych zdjęciach.

3. Careerbreak

sw-careerbreak (1)

Przerwa w karierze - tak krótko można scharakteryzować życie ludzi - podróżników, którzy zdecydowali na zmianę otoczenia i rozpoczęcie podróży życia na 3 miesiące. Zaczęła się w Australii, potoczyła się przez połduniowo-wschodnią Azję, południową Amerykę a także przez Europę, kończąć ponownie w Australii - w sumie 20 miesięcy. Zapraszam do zapoznania z zawartością bloga, a przede wszystkim info o blogu.

4. Marek Niedźwiecki

marek niedzwiedzki

Postaci Pana Marka nie trzeba nikomu przedstawiać i tu muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, jeśli chodzi o jakość i czas prowadzenia osobistego bloga. Nie od dziś wiadomo, że Australia jest jego drugim domem, do którego tak chętnie wraca. Na chwilę obecną, jest lekko nieaktualny, ale myślę, że wkrótce pojawią sie nowe wpisy. Zapraszam na blog pana Marka

5. Looqash’owy blog

Looqash'owy blog

Z poznańskiego rewiru blog którego bardzo chętnie czytam, ale czynię to z przymrużeniem oka. Fajny styl pisania, w wielu aspektach ma rację, a czasem mnie denerwuje. Wpadłem na niego po niedoszłym spotkaniu na BlogTej.

6. Stacja Poznań Główny

Stacja Poznań Główny

Jestem Wielkopolaninem z urodzenia, uwielbiam stolicę Pyrlandii i zawsze interesowało mnie to, co tam się dzieje, zwłaszcza w zakresie świata kultury, a więc muzyki czy filmu. Poznania nigdy nie za wiele, choć bywam w nim rzadko ostatnimi czasami.  Toteż zapraszam Was na bloga Stacji Poznań Główny!

7. Szósta Trzydzieści

sw-630 (1)

Partyzancki blog młodego (jeszcze) faceta z nad Wisły (nie, to nie Warszawa), którego sposób pojmowania problemów bardzo mi się podoba. Pisze rzadko ale jeśli już, to w charakterystyczny dla siebie sposób. Mam nadzieję, że w końcu rozkręci sie i będzie publikował posty częściej ;)

8. Wikiyu.net

Wikaja blog znam od czasów joggerowych, tematyka była  i jest dość zmienna lecz zawsze okołopodróżnicza. Nigdy nie mogłem zrozumieć pasji jezdzenia koleją po Polsce i choćby dlatego lubię od czasu do czasu zerknąć na bloga. Tyle, że ostatnio autor postanowił zresetować i pisać wszystko od nowa - takie jego prawo i myślę, że źle na tym nie wyjdzie.

Uzasadnienie zbiorcze

To fajna okazja do dodania kolejnych wartościowych blogów, których nie ma jeszcze w mainstreamie. Na pewno mojego tam nie znajdziecie ;). Nie podawałem tak oczywistych przykładów jakl Kominka, Zombie Samurai, Zero Zero Siedem czy Jestkultura / JestBlog bo to oczywiste pozycje i zakładam, ze pojawią się w większości zestawień.

Podałem swoje pozycje, mnie znane ale równie o wysokiej wartości dla czytelników. Zastanawiacie się, dlaczego nie podałem typowo technicznych blogów (w końcu jestem front-endowcem). Powodów jest kilka, ale głównie dlatego, że opróćz pracy, jest także świat poza firewallem, prawda? :)

Ilustracja: FlickrMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...