Skip to content

Locus Pro - najlepszy mapnik i gps logger dla Androida

Posted on:23 stycznia 2013 at 12:48
Reading TIme:4 min czytania
Feature Image for  Locus Pro - najlepszy mapnik i gps logger dla Androida

Zadałem sobie pytanie, czy jest coś lepszego od Locusa? W ciągu minionego sezonu rowerowego aplikacja rozwinęła się niesamowicie zyskując nowe funkcje, a obecne są dalej rozwijane i nie zawiodła mnie ani razu. Stąd też pozwolę sobie na odświeżenie tematu, ponowną prezentację aplikacji, łącznie z opisem kilku solucji, które mogą przydać się obecnym i przyszłym użytkownikom.

Krótkie przypomnienie - interfejs Locusa

Locus - Interfejs

Interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby maksymalnie zwiększyć wygodę korzystania z aplikacji, a przy tym jak najwięcej obszaru pokazać na ekranie. Dolne i górne menu, łącznie dodatkowym panelem z prawej strony ekranu można skonfigurować tak, żeby znikały po krótkim czasie.

Elementy interfejsu:

Menu główne aplikacji uległo sporym modyfikacjom, na szczeście na korzyść użytkownika. Dostęp do menu jest możliwy zarówno z poziomu interfejsu jak i z poziomu fizycznego przycisku menu.

Locus Menu

Zostało zaprojektowane w następujący sposób:

Locus Free a Pro

Testując Locusa od dłuższego czasu, zdecydowałem się na zakup pełnej wersji. Z jednej strony chciałem korzystać ze wszystkich możliwych opcji, jakie są w wersji Pro, a z drugiej strony jest to wyraz wdzięczności dla Twórców za tak świetną aplikację z nutką nadziei, że będą dalej ją rozwijać.Sama aplikacja tania nie jest i kosztuje €7.49 z podatkiem, czyli w przybliżeniu 31zł  - w zeszłym roku kosztowała coś koło 21zł.

Oczywiśćie, wersja Free jest nieograniczona czasowo ale ma szereg ograniczeń, które mogą innym przeszkadzać:

Subiektywnie oceniając wersję Free, to są spore ograniczenia i w sumie nie pamiętam, abym używał tak mocno okrojonej wersji Locusa Free na początku mojej przygody.

Dla kogo Locus?

Locus - interface

Rekomenduję Locusa wszystkim fanom aktywnego wypoczynku outdoorowego, a zarazem użytkowników smarftonów z Androidem na pokładzie. A więc:

Kazdy coś dla siebie znajdzie.

Zdecydowana rekomendacja!

Wydać 31zł na aplikację nie jest łatwo, ale inwestycja ta zwraca się dość szybko. Po pierwsze,  oszczędność czasu przy tworzeniu offline’owej mapy np. z openstreetmaps - ustawiasz obszar jaki chcesz mieć, dokładność i zostawiasz do czasu ściagnięcia. Po drugie, możesz korzystać ze starszych map, tzw. sztabówek, które były skaliborwane dla Trekbuddy - wystarczy umieścić je na karcie pamięci i zaimportować do Locusa. Po trzecie gwarancja stabilności i rozwoju aplikacji - w zeszłym sezonie nie miałem żadnych problemów z programem - żadnej zwiechy. A co najciekawsze, jeśli przez przypadek wyjdziemy z appki, po uruchomieniu Locus zapyta, co dalej z nie ukończonym wcześniej zapisem ścieżki.

Sami popatrzcie na oceny Locusa Pro w Google Play. Jakieś wątpliwości?

[pb-app-box pname=‘menion.android.locus.pro’ name=‘Locus Map Pro - Outdoor GPS’ theme=‘discover’ lang=‘en’]Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...