Skip to content

Pięć pytań do ... Tomka Fiedoruka

Posted on:25 grudnia 2012 at 19:25
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Pięć pytań do ... Tomka Fiedoruka

Od pewnego czasu czułem potrzebę stworzenia czegoś nowego na blogu i tak na przełomie listopada i grudnia wpadłem na nowy mini-projekt, zwanym “Pięć pytań do …”  Początkowo obawiałem się niepowodzeniai tego,  że osoby, którym chcę zadać te pytania, najzwyczajniej odmówią mi ale zaryzykowałem. W ten sposób ruszyła machina, której nie da się zatrzymać i mam nadzieję, że spodoba Wam się owa seria na moim blożku.

Pięć pytań

JD: Używasz zapewne smartfona z Androidem. Jaki to model i jaka jest wersja systemu? Scharakteryzuj, podając jego wady, zalety, a także czy w związku z powyższymi zdecydowałeś się na nieoficjalne modyfikacje oprogramowania?

Tomek: Obecnie to Smartfon ZTE Grand X In … z Intelem :D Jeszcze 4.0 ale ZTE szykuje już paczkę z 4.1. Zaletą jest Intel, zaskoczył mnie ogólną wydajnością i energooszczędniością. Jak mam luźniejsze dni gdzie mało dzwonię i tylko poczta/sociale potrafi mi trzymać 5 dni, podczas gdy iPhone traci stale 25% per noc przez pobieranie maili / wiadomości.

Kiedyś bardzo lubiłem “grzebać”, teraz po prostu chcę aby smartfon działał sam magicznie ;) Więc nie, grzecznie czekam na update systemu od producenta.

Co do smartfona poluję teraz na Nexusa 4 jako ideowo najbliższego Apple jeśli chodzi o dystrybucję nowych wersji systemu.

JD:  Z jakich aplikacji najczęściej korzystasz? Opisz je krótko

Tomek: Sociale Twitter + Facebook + Google+. Do tego zarządzanie moim prywatnym blogiem czyli appka Tumblr. To tyle jeśli chodzi o rdzeń zarządzania wszechświatem :)

Użytkowych mam:

JD:  Ranking 5 najlepszych i najgorszych aplikacji, kiedykolwiek zainstalowanych przez Ciebie na smartfonie.

Tomek: Najgorszych nawet nie będę wymieniał, ogólnie przewinęło mi się przez palce setki aplikacji, trudno spamiętać, a żadna jakoś szczególnie nie zapadła mi w pamięć w najgorszym świetle, więc chyba dobrze.

Najlepsze aplikacje to te wbudowane w Androida, jestem ostatnio człowiekiem małych potrzeb, więc tutaj i sociale i np. Gmail czy Nawigacja od Google.

Z zewnętrznych do tej pory moją ulubioną aplikacją jest Dropbox za to, że mam dane i zdjęcia zawsze pod ręką oraz Instagram za możliwość dzielenie sią momentami z życia jednym cyknięciem ;)

JDJaki był rok 2012 dla Ciebie? Co się zmieniło w ciągu roku pod kątem urządzeń, mobilnej dostępności czy usług?

Tomek: Niekorzystnie zmieniło się z Hummeryzacją (Hummer taki wielki samochód jak ktoś nie kojarzy ;)) smartfonów. Na smartfonie ani nie gram ani nie oglądam filmów, od tego mam tablet, i obsługa cegłofonów jedną ręką w samochodzie czy w biegu kończyła się w tym roku kilkoma spektakularnymi upadkami i moimi migrenami ;)

Niestety obecnie jeśli chodzi o androida żaden producent nie robi topowego smartfona z ekranami < 4 cale. Szkoda, bo czekam na jakiegoś godnego konkurenta iPhone 4s/5 jeśli chodzi o wymiary a niekoniecznie chcę kupować coś z mulącym prockiem, kiepskim ekranem czy aparatem - bo takie są tylko Androidy z małymi ekranami.

JD: Rok 2013.. Jakie masz oczekiwania na nowy rok? Co wg. Ciebie powinno się zmienić i czego nie unikniemy?

Tomek: Jeśli chodzi o technikę ani 2012 mnie nie zaskoczyl ani nie zaskoczy 2013 z tego co widzę. Nowych typów ekranów i technologii nadal brak, więc będziemy mieć odgrzewanie kotletów w nowych formach bez rewolucji. Może 2014 będzie już ciekawszy.

Tomek Fiedoruk

Pięć pytań: Tomek Fiedoruk

Aktualizacja z 26.12.2012 Tomek poprosił o dopisanie dwóch appek do listy, co też zrobiłem, oznaczając tym kolorem:)Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...