Skip to content

Pięć lat!

Posted on:27 grudnia 2012 at 17:15
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Pięć lat!

W grudniu mija pięć lat od założenia bloga i pierwszych postów na nim. Bloga, którego traktuję jak własny notatnik. Zaczęło się od ludzkiej potrzeby pisania i posiadania własnego kącika w wirtualnym świecie. Był to też sposób na samodoskonalenie własnych umiejętności pisania, analizowania treści, wtórnym przekazaniu wiedzy, a przede wszystkim techniczne skille (css, js, seo, optymalizacja itp.). To  było pięć lat temu a teraz jak to wygląda?

Początki

Przygody z blogosferą zaczęły się znacznie wcześniej, m.in.: na wordpress.com czy bloog.pl ale były to raczej kiepskie próby z nastawieniem na poszukiwanię własnego miejsca w polskiej, jeszcze niedojrzałej, blogosferze. Wówczas szukało się miejsca tam, gdzie istniała społeczność, w której można na dobre sie zadomowić. I taką właśnie była społeczność Jogger.pl, która ideałami, rozwiązaniami (notatki + komentarze via jabber przy moim kiepskim dostępie do Internetu) bardzo mi odpowiadała. Tak było do zeszłego roku (tj. sierpnia 2011 roku), kiedy wyniosłem się na własny hosting, silnik w oparciu o WP i tak jest po dzień dzisiejszy.

Zmiany

Formuła bloga przez ten czas się nie zmieniła, tzn. dalej pozostaje moim notatnikiem - stąd pierwotnie tytuł brzmial MyNotebook. Na chwilę obecną pełna nazwa jest zunifikowana i brzmi po prostu bobikoPL - znacznie krótsza i łatwiejsza do zapamiętania, prawda?

Zdążyliście zauważyć, że zmieniłem także szablon? Poprzedni, autorski, znudził się i niestety sprawiał niemałe problemy przy jakiejkolwiek modyfikacji - taka mała porażka. I wstyd, że nie był dostosowany do urządzeń mobilnych. Poszedłem w stronę minimalizacji, czyli wyrzuciłem wszystko to, co było niefunkcjonalne i przeszkadzało przy przeglądaniu zawartości bloga. Zrobiłem porządek z kategoriami, tagami oraz z postami (choć nie daję głowy, że wszystko jest w porządku, zważywszy na stare wpisy, pochodzące jeszcze z czasów joggerowych).

Co dalej?!

Mam pomysły na kolejne miesiące i to całkiem ambitne. Na początek ruszyłem z serią „pięciu pytań do” - miniwywiady z użytkownikami Internetu, a w niedalekiej przyszlości pojawią się opisy wycieczek rowerowych (łącznie z ścieżką i mapami), zaliczone w sezonie 2012 (de facto powstaną w oparciu o mojego bikeloga), które mogą stać się inspiracją dla innych na nowy sezon 2013. W końcu poradnik dla użytkowników Locusa, którego już opisałem na blogu. Ponadto wiele innych, w zależności od sytuacji w danym okresie.

Na pewno będę trzymał się z dala od tematów stricte politycznych

Dziękuję.

Gdyby nie Wy i Wasze komentarze, sens prowadzenia bloga w takim charakterze nie miałby sensu. Nie jestem Kominkiem czy Segrittą, nie jestem tak bezpośredni w relacjach z innymi, ale chyba tak źle nie jest, skoro są odwiedziny i komentarze a także pytania drogą mailową i IM.

Źródło grafikiMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...