Skip to content

LG 2X P990: recenzja oficjalnej v30a

Posted on:19 grudnia 2012 at 22:00
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  LG 2X P990: recenzja oficjalnej v30a

W końcu LG zdecydował się na wypuszczenie drogą oficjalną ICSa dla LG2X. Mowa o v30a, który jest dostępny dla rynku europejskiego (a przynajmniej z open europe). Pewnie zastanawiacie się, co takiego się zmieniło w stosunku do v28g, którego miałem okazję zrecenzować na początku grudnia. Aby obiektywnie ocenić zmiany, poprosiłem brata o przetestowanie i krótką opinię na temat ICSa.

Stabilizacja

Testując przez kilkanaście ładnych godzin, nie zauważyłem poważniejszych bugów czy spowolnień telefonu. Wprawdzie nie miałem go tak bardzo zawalonego appkami, ale fakt, że LG UI działa niezwykle szybko. Akumulator trzyma dość długo, zarówno w trybie pracy wifi i jak w GSM/UMTS. Czas ładowania jest bardzo krótki w porównaniu do SGS2. Mojego brata urzekł przede wszystkim wygląd całego LG UI oraz responsywność systemu. Tak, miał okazję testować CM7.2 / 9 / 10, które chwalił ale jednak oryginalny stock przekonał go gdyż miał wszystko to, co chciał. Wygodna klawiatura, przyjemne UI, szybkość i dłuższa praca akumulatora.

Czy zdarzały się jakieś mini-problemy?

Coś mogło być, ponieważ zarówno ja i jak brat, zauważyliśmy małe problemy z zasięgiem Play w roamingu. W momencie włączenia opcji roaming, sygnał macierzystej sieci automatycznie stawał się słabszy, zaś gdy wyłączymy, zostaje wzmocniony.

Odnosząc się do problemów z tego wpisu, pozwolę na krótkie komentarze:

Aktualizacja via OTA / LG PC Suite

Otrzymałem wiele pytań z prośbą o wyjaśnienie w jaki sposób należy zaktualizować oprogramowanie. Odpowiedzi jako takiej nie ma, ponieważ na dzień 15/12/2012 nie miałem żadnej informacji o aktualizacji zarówno via wifi jak i pc suite - być może z powodu zainstalowanej wersji v28g. Tak czy siak, możecie czekać albo wybrać alternatywne metody, takie jak Smartflash.

Czekać na polską wersję v30a?

Wybacz Kolego z GG, że Cię zacytowałem, ale uznałem, że jest warte wspomnienia w tym we wpisie. Osobiście uznaję że nie ma sensu czekać na jakąkolwiek aktualizację ze strony LG Polska lub polskich operatorów. Raz, że procedura się przedłuża, dwa zapewne dorzucą śmieci a trzy i tak po gwarancji, prawda? Nie łudźmy się - kolejnego skoku do wersji o poziom wyżej nie  będzie, a przynajmniej ja w to już nie wierzę. Prędzej wypuszczą stabilną wersję CM10.1, opartą o źródła ICS, niż LG zechce wypuścić JB.

Czyli nie.

Happy End?

LG potrzebował rok na częściową realizację planu z zeszłego roku, aby zaktualizować w większości, niegdyś topowe modele. Do pełni szczęścia zabrakło aktualizacji do Jelly Bean, który w tej chwili zdobywa rynek - sam czekam na taką aktualizację dla SGS2.

Skoro wersja 4.0.4 zostało wydane, dochodzę do wniosku, że moja przygoda z tym telefonem powoli się kończy. W sumie mógłby funkcjonować jako zastępczy model w domu, ale po przeniesieniu nr do Playa, nie widzę sensu trzymania 2 telefonów. Właściwie to mam 3 telefony z androidem, bo zapomniałem o poczciwym GT540, którego używa mój tato (freecall i pasjanse :D).  I na chwilę obecną nowym właścicielem jest mój brat.

Oczywiście, nie przestanę interesować się rozwojem custom romów dla LG, tym bardziej że RC zawsze gotuje się na podstawie najnowszych źródeł (tak, można pobrać CM10.1 ;). Będę publikował od czasu do czasu informacje o aktualnych sprawach. O to się nie martwcie.

Przywykłem do  LG, z sentymentem wspominam pierwsze chwile i wielkie WOW - ze tak szybko może działać telefon. Nie dziwcie się, bo wtedy miałem tylko LG GT540. Po entuzjaźmie przyszły: rzeczywistość i rozgoryczenie postawą producenta. Nie będę się powtarzał, bo wszystko zostało opisane na blogu. Przyszedł czas na rozliczenie, na zamknięcie pewnego etapu w moim świecie ;).

Galeria

Jak wiecie doskonale, z benchmarkami trzeba być ostrożnym, zwłaszca przy wydawaniu obiektywnej opinii. Dla ciekawości zamieszczam screeny z 2 urządzeń: tytułowego LG2X i chwalonego gorąco SGS2. Ile w tym jest prawdy?

[gallery columns=“3” link=“file” ids=“1656,1657,1659,1660,1661,1662,1663,1664,1665” orderby=“rand”]Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...