Skip to content

LG 2X P990: Początek października a aktualizacji wciąż brak

Posted on:3 października 2012 at 13:00
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  LG 2X P990: Początek października a aktualizacji wciąż brak

hate lg products

Trzeci kwartał za nami a aktualizacji jak nie było, tak nie ma po dzień dzisiejszy. Koncern LG wielokrotnie udowadniał, że nie jest uczciwy wobec klientów, którzy wydali sporo pieniędzy na topowe urządzenia, a do takich do niedawna zaliczano właśnie LG Optimus 2X. Na wielu forach i jak social-mediach można znaleźć deklaracje typu I never buy LG, więc nie dziwmy się temu, że specjaliści od PR firmy po prostu na ten temat milczą. Co dalej?

Stary poczciwy ICS a kiedy JB?

Osobiście przyznaję się, że czekanie za aktualizacją do ICSa, to jedna wielka porażka. A to dlatego, że konkurencyjne telefony, które miałem okazję przetestować (dzięki mojemu bratu), dawno miały aktualizację do 4.0.4; chociażby modele Sony Xperia P, Sony Xperia S czy konkurent Samsung SGS2. Co więcej, ten ostatni model niebawem ma otrzymać aktualizację do 4.1 (Jelly Bean), co już totalnie rozłożyło mnie!

Czy kiedykolwiek doczekamy się aktualizacji do JB? Odpowiedz jest chyba oczywista.

LG! Pała!

ComputerWorld opublikował ciekawy raport  na temat aktualizacji Androida, przewidzianych dla urządzeń (ex)High-End i za pomocą skali oceń F-A dokonuje podsumowania konkretnych modeli. W zestawieniu mamy takie marki jak Acer, Asus, HTC, LG, Motorola, Samsung, Sony,  Toshiba i gNexus.

Mnie interesuje rzecz jasna LG. Ocena najgorsza bo F (A - bdb, F-ndst) i co więcej nie zmienia się od drugiego kwartału.  W rzeczywistości  aktualizacje otrzymały tylko 2  modele, takie jak: Prada (lipiec) i Optimus LTE (sierpień).  Reszta dalej czeka na ciąg dalszy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że LG milczy na ten temat; na próżno szukać informacji na Twitterach, fanpejdzach poza typowymi papkami PR’owskimi.   W normalnych firmach, każde opóźnienie w realizacji projektu musi być uzasadnione i mobilizuje zespół do jeszcze wiekszej pracy. Widocznie w koreańskim firmie, jakim jet LG ta metodyka jest zupełnie obca.

Zanikające wsparcie developerów

Na XDA od dłuższego czasu panuje zastój w tematach dotyczących custom-romów i kernelów.  Co więcej, spora część develeperów zamieniła LG na inne nowsze  ale pewniejsze urządzenia, takie jak HTC, Samsung czy Sony, uzasadniając to brakiem oficjalnego wsparcia ze strony koncernu LG i Nvidia.

Osobiście mnie taka tendencja nie dziwi ale jednocześnie boli. Temasek opublikował finalną wersję romu (oparte na CM7.2) z kernelem, Osoby a właściwie to tylko jedna odpowiedzialna za Chuck Norris Edition także podziękowała za współpracę. Powód?

THIS is my Last Edition because I sold my LG. Anyway, there aren’t any big developments in CM7 since months and I don’t believe that there will be an official ICS from LG. Have fun with it and I try to support as good as I can.

Oczywiście, inne projekty w mniejszym lub większym stopniu, są rozwijane ale dopóki nie będzie źródeł z sterownikami dla tegra2, to takie jak: MrHyde’s (CM9.1), ParanoidAndroid v2.13, DjangoManouche 1.6s czy KashaMalaga Nighlies HackFest JB nie będa do końca poprawnie działać (mam tu na myśli sprzętowe wsparcie takie jak foto, video etc). Swego  czasu testowałem kangi oparte na CM9 i byłem nawet zadowolony ale niestety nie chodziło to tak szybko i stabilnie jak np. CM7.2 (zwłaszcza aparat). Szkoda, bo sam wygląd, rozwiązania UX/UI  tutaj zdecydowanie lepiej rozwiązano.  A sam projekt umarł śmiercią naturalną - standard.

Zmiana warty - Samsung SGSII

Sami musicie mi przyznać, że jako użytkownik byłem niezwykle cierpliwym i dość pobłażliwym wobec polityki LG. Ale i cierpliwość ma swoje granice. Dlatego też przyśpieszyłem nieco plan zmiany telefonu i zamiast galaxy nexus, nexus 7 czy samsung SGSIII, kupiłem po okazyjnej cenie SGSII. z ICS 4.0.4.  To był świetny wybór, zwłaszcza, że niebawem będzie 4.1, oficjalnie zapowiedziany (link podany wcześniej).

LG 2X - co dalej z nim?

Czy ta zmiana oznacza, że nie będę więcej pisał o LG2X? Mam do niego sentyment, dlatego na razie go zostawię jako zapasowy, eksperymentalny fon, z nadzieją że wgram w końcu stabilnego ICS’a a nawet JB. Na chwilę obecną jest w rękach brata.  Odpowiadajac na pytanie, na pewno rzadziej będę poruszał temat LG, w którym i tak nic nowego nie pojawia się poza kolejnymi topowymi modelami, jak np. LG 4X - de facto, posiada tą nieszczęsną Tegra3.

Także, oficjalnie jestem posiadaczem SGS2 ;]Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...