Skip to content

LG 2X P990: Iskierka nadziei czyli ICS Dev z przecieku

Posted on:9 października 2012 at 20:51
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  LG 2X P990: Iskierka nadziei czyli ICS Dev z przecieku

Od 2 dni na forum xda developera żyje praktycznie tylko jednym tematem - przeciwnie w postaci ics dla LG!! Po pierwszych testach widać dopiero, gdy jaką mocą dysponuje ten model i rzeczy mógł by powalczyć o rynek z takimi graczami jak Samsung Galaxy S2 czy HTC One X. Nie wierzycie? To sami sprawdźcie.

Dowód!

Nagrano kilka filmików porównawczych między v20s i v28a czyli gingerbread (2.3.4) i ice cream sandwish (4.0.3) z leciwym już kernelem. Już od samego początku widać, że ten drugi zdecydowanie szybciej startuje i przechodzi w tryb gotowości, podczas gdy GB przegrywa już na pierwszej prostej.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=BV03aY0VNm0&w=580\]

Drugi flim prezentuje niesamowitą rensponsywnosc urządzenia pod ICS.  Nie tnie,  przewija bardzo szybko strony www, robi zdjęcia bez zawieszki. Po prostu magia. To sprawia, że jeszcze bardziej się chce tą aktualizację.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=yHzHkjorXQg&w=580\]

 To tylko (aż ) przeciek!

Trzeba pamiętać, że rom pochodzi z przecieku i należy podchodzić niezwykle ostrożnie. Co ciekawe, rom jest datowany na kwiecień tego roku i został wyposażony w modelu pochodzącym z rynku włoskiego czyli z tego samego źródła co mój lg.  Ciekaw jestem czy gdybym dalej użytkował stockowy rom, to  też by wyskoczyła aktualizacja? Dużo prawdopodobieństwo, ponieważ, w zeszłym roku na podobnych zasadach trafiła mi się  2.3.4 :)

Można testować - dla odważnych

Sam rom posiada wiele błędów,  chociażby z niedziałającym wifi, brak montowania kart SD czy zanikajacy sygnał GSM. Ale jak dobrze przeanalizujecie ten temat na XDA, to poradzicie ze wszystkimi. I pamiętajcie jedno… ze w przypadku LG2X, należy instalować wersję v28a przeznaczoną dla P990, nie v30c dla su660.

Z tego co wyczytałem, to rom ten, choć stary, to zbiera pozytywne opinie i pomimo problemów, jak chociażby FC systemowych i doinstalowanych apk, to daje nadzieję, że LG2X  w końcu nabierze kolorytu i z pełną mocą zacznie pracować.  Tego zyczę wszystkim użytkownikom,  wytrwałym właścicielom. Poczekam sobie kilka dni, aż developerzy i maniacy przetestują wszystko i przygotują +/- gotową paczkę do wgrania.

Gdzieś wyczytałem, że w wersji 4.x dla LG ma być zablokowany bootloader. Gdyby tak się stalo, to ten krok byłby kolejna porażką producenta, zważywszy na fakt, że do tej pory modele te mają odblokowany BL i nikt z tym problemu nie robił.

Zdjecia

[gallery link=“file” orderby=“post_date”]

Taa, trzeba dalej czekać ;]

Aktualizacja:

W sieci pojawiły się ROMy z przecieku - opisałem jednego z nich (v28g) ale juz jest v30A dostępna do pobrania z oficjalnego serwera LGMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...