Skip to content

Sezon serialowy 2012

Posted on:13 września 2012 at 10:01
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Sezon serialowy 2012

Każdego roku, jesienią zaczyna się  najgorętszy okres  w telewizji (amerykańskiej), bowiem do życia wracają ulubione seriale. Podobnie jak w zeszłym roku, ten sezon zapowiada się  równie atrakcyjny, pomimo nieobecności HouseMD czy Miami. CSI:Miami. Natura nie znosi próżni, stąd w ich miejsce wskoczyły inne, również ciekawe pozycje. Postaram przypomnieć także o genialnym kalendarzu, możliwościach pobierania z serwerów premium oraz.. z torrentów.

Tegoroczna lista pewniaków

Podobną listę zrobiłem w zeszłym roku i niewiele różni się od tej dzisiejszej. I tak, podtrzymuję opinię, ze ostatnio nie ma ciekawych produkcji filmowych (albo się mylę).  Zapewnie w ciągu nadchodzącego sezonu wiele się zmieni, bo np. widziałem zajawkę odnośnie Blue Bloods, która opowiada o nowojorskiej rodzinie policyjnej, której na czele stoi komisarz a jego dzieciaki stoją po jego stronie - ciekaw jestem, jaki to serial będzie ale fakt, że główne akcje rozgrywane są w Nowym Jorku, bardzo działa na jego korzyść.

Zatem następująca lista seriali

Nowe Seriale

Zauważyliście dwie, wytłuszczone pozycje na liście. Tak, są to nowe seriale, które poznałem w ciągu minionego sezonu i zaległością są dawno nadrobione (dotyczy to SOA). Zaś Touch emisję rozpoczął w połowie trwającego sezonu, dzięki czemu doskonale trafiał w lukę między przerwami w emisji nowych odcinków bądź napisów po polsku.

Sons Of Anarchy

Serial opowiada o gangu motocyklowym, “opiekującym” się Charming  (miasteczkiem, położonym w Kalifornii) przed dilerami narkotykowymi, developerami czy innymi gangami. Członkami motocyklowej rodziny są mieszkańcy, wyjęci spod prawa, często wyznający zasadę współbraterstwa, obronę honoru za wszelką cenę, niekiedy należy zapłacić za to najwyższą cenę. Jak to w życiu, człowiek jest istotną ułomną, to też spotkamy się niemal od zawsze z intrygą, wielką grą pozoru, tuszowanie morderstw, samobójstw itp.  Nie bez powodu ten serial kojarzy mi się z Ojcem Chrzestnym. ;]

Touch

Z kolei Touch opowiada o o bardzo trudnych i niezwykłych relacjach miedzy ojcem Martinem Bohmem a 11letnim synem, chorującego na autyzm, żona zginęła w zamachu 11/09/01. Początkowo brak porozumienia z synem wpędza bohatera w niemałe problemy, które skutkują zabraniem dziecka przez Opiekę Społeczną. Ale z biegiem czasu, zarówno Martin i jak opiekunka zauważają, że Jack próbuje porozumiec z nimi za pomocą liczb. Schematy i wzorce pozwalają przewidzieć nadchodzące  wydarzenia - Martin traktuje to jako misję, i choć nie pojmuje wielu rzeczy, wie i czuje, ze to pomaga jego synowi.

Serial warty obejrzenia, choćby ze względu na matematykę (jako królową nauk) i jej zagadek (czy bardziej numerologia) a przede wszystkim odtwórcy głównej roli czyli  Kiefera Sutherlanda, znanego z serialu 24. To wg. wystarczająca rekomendacja, zeby obejrzeć pierwsze odcinki pierwszego sezonu.

Seriale, których już nie zobaczę

Najważniejszą informacją z poprzedniego sezonu był definitywny koniec serii o doktorze House i jego podopiecznych. I choć bedzie brakować tak fajnego serialu, to cieszę się, że seria się skończyła. A to dlatego, że pewne rzeczy były robione na siłę, bez pomysłu. Muszę przyznać się, że finał serii był świetny, najpierw wzbudzał pogardę, potem zdziwienie i szok, by uronić łezkę a na zakończenie wybuchnąć śmiechem.  Najlepsze jest to, że nie czuć niedosytu po zakończeniu, gdyż wiadomo, że jego przyjaciel Wilson umrze a House jako człowiek nie istnieje - zatem może żyć pełną swobodą.

Dla mnie szokiem było zakończenie produkcji CSI:Miami bez standardowego finału sezonu. Powodem, dla których podjęto tak drastyczne kroki, była mała oglądalność, z czym się nie zgodzę. Osobiście odniosłem wrażenie, ze to właśnie CSI:Miami cieszyło się większą popularnością niż jego odpowiednik z Nowego Jorku. Ano, trudno się mówi.

Dla przypomnienia

Ciekawe propozycje

Jak macie warte zainteresowania propozycje, to śmiało dajcie znać o tym w komentarzach i napiszcie krótko, dlaczego warto akurat to obejrzeć. Za propozycje i uwagi, serdecznie z góry dziękuje :).Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...