Skip to content

Google Calendar vs "Jutro swieto? Jakie?!"

Posted on:3 czerwca 2012 at 08:45
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Google Calendar vs "Jutro swieto? Jakie?!"

Głupie pytania, prawda? Są powtarzane jak mantra w dniu jakiegokolwiek święta w Polsce, niezależnie czy to katolickie czy też państwowe, podkreślające zarówno niezadowolenie i jak zdziwienie. O ile to pierwsze jestem w stanie zrozumieć (nie każdy przecież jest wierzącym obywatelem), o tyle drugie wyśmiewam a zarazem współczuje, gdyż świadczy o braku wiedzy na temat kultury kraju, w którym mieszkamy. O tym kilka linijek poniżej ale przedtem chciałbym wskazać ciekawe rozwiązanie w postaci gCalendar.

Lekarstwo na zapominalstwo?

Jak najbardziej i to z pomocą Wielkiego Wujka G. Większość ma konta założone w google mail, a  tym samym ma dostęp do darmowych usług, takich jak Kalendarz czy Dysk. W ustawieniach Kalendarza możemy znaleźć pozycję Inne Ciekawe Kalendarze i odpowiednio utworzyć przypominanie o najważniejszych świętach roku 2012. Nic prostszego a do tego niezwykle funkcjonalne i dostępne dla każdego przeciętnego posiadacza smartfonów i mniej rozbudowanych telefonów.

  1. Logujemy się do Kalendarza,
  2. wchodzimy w ustawienia,
  3. klikamy na link “inne ciekawe Kalendarze”,
  4. akceptujemy wybór.

Bolało? ;)

WTF?!

Dokładnie tydzień temu były Zielone Świątki (właściwa nazwa to Zesłanie Ducha Św., odsyłam do Wikipedii), oznaczało to, że wszelkie centra handlowe, sieci dyskontowe itp, były zamknięte, zgodnie z przyjętymi normami prawnymi (dni wolne ustawowo).  Lecz nie każdy był tego świadom i w internecie można było zaobserwować jedno wielkie larum z tego powodu  i po raz kolejny marudzono na KK.  Dlaczego? Bo nie mogli kupić jedzenia, picia  czy ciuchów (ogólnie rzecz biorąc spędzić niedziele na zakupach, zamiast np. nad jeziorem).

Rozumiem, że ludzie w ciągu tygodnia nie mają czasu na tego typu przyjemności i zapasy na tydzień robią w sobotę i/lub w niedzielę. Ale nie mogę nadziwić reakcji z powodu Zielonych Świątek. Może dlatego, że wypadło w niedzielę (hmm, zawsze tak wypada, w ostatnią niedzielę miesiąca) i nie było okazji do dłuższego weekendu (podobnego do majowego)?   Zresztą, małe osiedlowe sklepy, restauracje i bary były otwarte i pełne klientów. Co więcej, z mojej obserwacji wynika, że jedno- lub kilku- dniowe święta służą Nam wszystkim; choćby więcej czasu spędzamy z rodziną, kręcąc km na rowerze, leząc na plazy z przyjaciółmi itp. Same pozytywy.

Atakując w Kościół Katolicki, niewiele zyskają, ponieważ święta, wprawdzie większość ruchome, są powszechnie znane od co najmniej kilkudziesięciu lat. Padają argumenty, że takie jak Zielone Świątki nie są tak popularne jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie, więc nie powinno być dni wolnych. Proszę was , nie rozśmieszajcie mnie.

To tyle na ten temat.

Aha, pamiętajcie, ze w najbliższy czwartek jest Boże Ciało - zatem sklepy są zamknięte!Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...