Skip to content

Aplikacje dla Androida w ramach UEFA Euro 2012

Posted on:14 czerwca 2012 at 08:15
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Aplikacje dla Androida w ramach UEFA Euro 2012

Od tygodnia w Polsce i na Ukrainie tematem nr 1 jest oczywiście Euro 2012, które już okrzyknięto jednym z najciekawszych ostatnich lat - Rosja bardzo mocna, Polacy nie dają się  a Holendrzy praktycznie odpadli z turnieju. I tak wraz z Euro 2012, przybyło mnóstwo tematycznych aplikacji, niektóre wartościowe a niektóre..śmieciowe.  Postanowiłem zaprezentować pięć aplikacji, warte sprawdzenia na swoich urządzeniach.

Kryterium

Nie było łatwo stworzyć obiektywnego kryterium, wg. którego miałbym ocenić przydatność piątki programu ale stwierdziłem, że najważniejsze są następujace rzeczy:

A więc krótko: responsywność, użyteczność i prostota. Wszystkie aplikacje zostały przetestowane na LG P990 z Android 4.0.4 [CM9-JUN06-Build77] na pokładzie.

UEFA EURO 2012 - oficjalna aplikacja

Przygotowana przez organizatora aplikacja - przewodnik,  promowana przez francuskie Orange (polski oddział także bierze udział w tej kampanii), bogata w następujące funkcje: wyniki na żywo, powiadomienia, darmowe relacje video-podsumowania, niusy, zdjęcia dnia i rzecz jasna klasyfikacje.  Warto nadmienić, że przygotowano na niemalże każdą mobilna platformę typu Apple, Bada OS, BB OS czy WP i każda z tych wersji jest dostępna za darmo!

Świetna inicjatywa ze strony UEFA ale niestety nie uchroniło ją od wielu poważnych wpadek. Jedną z pierwszych to brak aktualizacji wyników przez dłuższy czas - dopiero niedawna aktualizacja rozwiązała m.in. ten bug ale… nadal są problemy. Ponadto nawigacja jest w porządku, informacje są dostępne z “pierwszej ręki” a i sama oprawa graficzna jest miła dla oku. Czy warto zainstalować? Moim zdaniem - tak.

Do pobrania z Google Play

UEFA EURO 2012 by Carlsberg

Aplikacja stworzona na zamówienie jednego z oficjalnych sponsorów Euro2012 - Carlsberg, wyraźnie różniący się ** designem i prezentacją dostępnych materiałów**.  I praktycznie od samego początku działa zgodnie z oczekiwaniami. Funkcjonalność jest prawie identyczna z poprzednią aplikacją a jednocześnie poszerzona o: ** głosowanie najlepszego piłkarza meczu, lokalizatora najbliższego baru Carlsberga oraz elementy social** typu: rzuć wyzwanie przyjaciołom, odkryj prawdziwych fanów itp.

Jest świetnie przygotowana, reakcja niemal błyskawiczna i.. nie zamula. Jednak zastanawia mnie waga aplikacji (ok.23MB), która w porównaniu do innych, wygrywa w klasyfikacji  najcięższych programów.

Do pobrania z Google Play

Euro 2012 Przewodnik

Uboga w design ale równie szybka i prosta aplikacja, stworzona przez Appzoon. Najważniejsze informacje są dostępne z poziomu pierwszego ekranu (menu). I w zasadzie tyle pozytywnego o niej można napisać.

Prezentacja danych łącznie ich z użytecznością to istny koszmar tego programu  - w sumie głównym celem jest zarobek na reklamach oraz zaistnienie na rynku twórców appek pod androida. Ok, wyróżnie tutaj dwie rzeczy, których nie spotkałem w innych programach: Stadiony i Lista 12 sędziów. To zasadniczo tyle.

Do pobrania z Google Play

Euro2012. Polska - Ukraina

Kolejna appka, tym razem stworzona przez holenderską firmę IT Next. Prezentuje się ciekawie, w białoczerwonych barwach. Jak słusznie zauważycie, program wita nas symbolem naszego kraju - Orłem Białym.  Na pierwszym ekranie dostępna jest tabela grupy A, w której znajduje się Polska.  Trzeba przyznać, fajnie przemyślano kwestię prezentacji / wyświetlania informacji łącznie ze statystykami danego meczu oraz szczegółowych danych nt piłkarzy.

Nie zapomniano o typowaniu wyników z możliwością zalogowania się do zagranicznego serwisu, przyjmujacego zakłady - niestety tylko w języku angielskim. Godna naszej uwagi.

Do pobrania z Google Play

Euro2012 - Google Calendar

Prosty ale za to bardzo pomysłowy dodatek, którego zdecydowanie zabrakło w/w appkom - możliwość dodawania wydarzeń do Kalendarza Google’a. Obsługa programu jest bardzo trywialna i podzielona na 3 kroki:

  1. należy wybrać interesującą nas drużynę(y)
  2. wybrać kalendarz, do którego chcemy zapisać nowe pozycje
  3. utworzyć przypomnienia o nadchodzących meczach.

I oczywiście za darmo do pobrania z Google Play:)

Euro 2012 - moim zdaniem

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tegorocznego Euro2012, które niemal zaskakuje każdego dnia, jak chociażby wtorkowy remis z Rosją - gra polskiej drużyny była … nowością dla nas. Jeśli utrzyma takie tempo, jakie narzuciła Ruskom, to jestem spokojny o wynik z Czechami, który musimy bezwzględnie wygrać. Zakładając optymistyczny scenariusz (Rosja i Polska wygra), to trafimy na kolejnego cieżkiego rywala czyli Niemców i tutaj nasza przygoda może zostać wstrzymana. Niemniej, Rosja wyrasta na czarnego konia tej imprezy, grając niezwykle odważnie i ostro ale nie możemy zapomnieć o Duńczykach.

Ciężko jest odgadnąć, kto zostanie mistrzem ale wszystko będzie jasne po ukończeniu drugiej rundy - myślę, ze Niemcy bądź Hiszpania.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...