Skip to content

Android - przydatne aplikacje #4

Posted on:23 czerwca 2012 at 19:30
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Android - przydatne aplikacje #4

Od ostatniego wpisu minęło niemal pół roku i przez ten czas zdążyłem zaprzyjaźnić ** z niezliczoną liczbą aplikacji**. Ale ostatnio zacząłem redukować listę, pozostawiając tylko te, których na co dzień używam - tym bardziej, że kilkakrotnie zmieniałem ROMy w moim LG i ta liczba appek do instalacji mnie po prostu przerażała! Zatem w dzisiejszym zestawieniu możecie znaleźć m.in.: do agregowania newsów / postów z różnych społecznościowek, kolejny twitterowy klient,  hakerską klawiaturę (dla tych wymagajacych) czy pisanie smsów z poziomu przeglądarki www. Zainteresowani?

Go Power Master - manager mocy baterii

blog_go_power_master

Jest to druga, omawiana przeze mnie aplikacja z grupy GoDev. Jest to w pełni profesjonalne narzędzie do monitorowania pracy baterii i oszczędzania jej mocy. Jedną z głównych zalet  jest elastyczna konfiguracja profili narzędzia tak, by spełniało nasze oczekiwania. Do dyspozycji jest kreator tworzenia profilu, w którym ustalamy czy telefon / wifi / mobilny internet / BT / Synchronizacja / wibracja / reakcja na dotyk ma działać oraz ustawiamy poziomy jasności, głośności dzwonka i mediów. Co więcej, domyślne i utworzone przez nas profile możemy ułożyć  wg. rozkładu godzinnego dnia - w końcu po co ma działać mobilny Internet / synchronizacja w nocy, kiedy śpimy?  To nie wszystkie możliwości tego programu :).

Do pobrania w GooglePlay

Hacker’s Keyboard - świetna alternatywa wobec systemowych i płatnych klawiatur

Nie pamiętam od kiedy używam tej klawiatury ale przyznaję się, że bez niej wyobrażam sobie pracy na smartfonie, zarówno przy pisaniu sms i jak przy majstrowani via ssh (connectBot) - idealnie pod programowanie ;-).  Zawiera kluczowe przyciski, tj. Tab / Ctrl /ESC. Może nie jest tak wygodna dla osoby, która ma zielone pojęcie o programowaniu i takiej zalecam np. swift key x. :)

Oczywiście dostępna w GooglePlay za darmo!

Mighty Text - pisanie smsów z poziomu przeglądarki

Została polecona przez Bartka vel Czujny, początkowo podchodziłem sceptycznie, bo podobną funkcjonalność ma przezcież AirDroid! Z biegiem czasu przywykłem do jej obecności w przeglądarce, dzięki temu wiem, że telefon jest gdzieś w domu ;-). Oferuje przede wszystkim odbieranie i wysyłanie smsów na nr, które mogą być zaimportowane z ksiązki telefoniczne, informuje o przychodzacym połączeniu a także umożliwia backup smsów i mmsów do gDrive - w tym celu trzeba udzielić autoryzacji dla konta gmail/gapps.

O ile zastrzeżeń do wyglądu appki nie mam, o tyle wygląd wtyczki, którą instalujemy w przegladarkach (testowane na chrome), pozostawia wiele do życzenia - jest po prostu katastroficzne zaprojektowane.

Do pobrania z GooglePlay.

Solid Explorer Beta - dobre bo polskie!

Solid Explorer Beta to zupełnie inny menedżer plików, charakteryzującym się  świetnym, schludnym i intuicyjnym interfejsem.  Posiada 2 niezależne panele, w których możemy przeglądać zawartość różnych katalogów, pomiędzy nimi przenosić / kopiować / usuwać pliki - drag & drop działa tu wyśmienicie.  Jest również klientem FT P / SFTP oraz SMB / CIFS (choć sftp nie za bardzo chce działać).  Co więcej, może zamienic smartfon w serwer ftp, z którego można korzystać w sieci lokalnej. Nie sposób nie wspomnieć o synchronizacji z folderami, znajdującymi się w dropbox i  box - rzadko który eksplorator może poszczycić takim rozwiązaniem.

Autorem tego programu jest Polak, Krzysztof Głodowski. Do pobrania z GooglePlay i w tej chwili jet dostępny za darmo.

Twicca - kolejny klient Twittera

Co wyróżnia tego klienta od rzeszy pozostałych? Prostota w obsłudze i wyglądzie oraz niezwykle szybka responsywność aplikacji oraz możliwość rozszerzenia funkcjonalności za pomocą pluginów. Moim zdaniem, bije na głowę resztę innych klientów.

Dostępne za darmo w GooglePlay

Flipboard - społecznościowy magazyn

O Flipboardzie było głośno za sprawą przecieków oraz zapowiadanej od kilku dni, integracji z Google+.  Jest to kolejny udany program, przeniesiony z platformy iOS, gdzie zdobył ogromną popularność.  Muszę przyznać, że jest to naprawdę świetna aplikacja, pozwalająca na przeglądanie zawartości społecznościówek, w których mamy konta w sposób nietypowy acz innowacyjny .

Oprócz wspomnianego Google+, możemy podpiąć się pod Twittera, FB, Instagram, LinkenId itp. oraz możemy zapisać ciekawe artykuły do serwisów typu Read It Later, jak chociazby Pocket. Najciekawsze jest to, że przyjemniej się przegląda zawartość G+ z pomocą tej apki niż na firmowej, oficjalnej. Czy będzie killerem gReader’a? Tego nie wiem.

W końcu w GooglePlay!Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...