Skip to content

TwojLimit zamiast xLimit, który został sprzedany

Posted on:5 lutego 2012 at 21:21
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  TwojLimit zamiast xLimit, który został sprzedany

W kwietniu 2011 roku, za radą lukersa, zarejestrowałem się w serwisie xlimit.pl, który charakteryzował się ciekawym cennikiem, nieograniczonym czasowo kontem i … sporą listą serwisów hostujących pliki - oczywiście pisałem  o tym. Niestety z pewnych przyczyn (o tym poniżej) serwis ten jest nieczynny zaś wszystko konta zostały przejęte nieodpłatnie przez inny, równie rewelacyjny serwis czyli TwójLimit.PL.

Co się stało z xLimit.pl?

Dzisiaj zaistniała potrzeba korzystania z jednego linku do pobrania, zatem wchodzę na xlimit … i wtem zostałem przekierowany do innego serwisu, bez żadnego poinformowania o tym fakcie. Pierwsze podejrzenie to jakiś phishing ale nie, bo wpisując poprzednie dane do logowania, otrzymałem autoryzację z podobny stanem konta.

Czym prędzej odbyłem rozmowę z konsultantem via LiveChat i z niej wynika że:

Jak widać nie ma problemu - jest zachowana ciągłość, możemy dalej pobierać i reklamować. Jedyny żal, to niestety zachowanie poprzedników, którzy nie poinformowali o sprzedaży i przejęciu kont przez inną firmę. Jednak nie ma tutaj naruszenia danych osobowych, bo e-mail nie należy do nich.

TwójLimit.PL

W regulaminie usług nie widzę jakich haków, dzięki którym usługodawca mógłby zablokować dostęp do serwisu ale każdorazowa zmiana będzie informowana drogą mailową i przy logowaniu do systemu.  Serwis jest sensownie podzielony na działy, z czego najważniejsze informacje są dostępne na stronie głównej.Podobnie jak narzędzia. Kolejna fajna sprawa to korzystne ceny za pakiety bo za 54zł mozna mieć aż 200GB (dodam, że w xLimit trzeba było wybulić ponad 100zł).

Nowościami, w odróżnieniu do xlimit, są:

Dalej możemy pobierać  z pomocą jDownloadera i innych managerów.

Zdecydowaliście? Skorzystaj z reflinka

Jeśli jesteś zainteresowany/a a nie posiadasz konta, to skorzystać z poniższego reflinka, który gwarantuje Tobie 200mb na start,  mi 100, dodatkowo będę miał 50% transferu, który zamówicie.:

http://www.twojlimit.pl/user/58315

TwójLimit vs ACTA

o ACTA pisałem wielokrotnie na blogu, która wprowadziła niemałe zamieszanie. dlatego też, TwojLimit razem z Kancelarią prawną Pasieka Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce: Na specjalnej stronie można poczytać m.in.:

  • Nie jest karalne wykupienie konta i korzystanie z konta TwojLimit.pl (w zgodzie z regulaminem).
  • Ściągając plik możemy - jak się wydaje - bronić się konstrukcją tzw. dozwolonego użytku prywatnego (wyłączone m.in programy komputerowe i gry) i ACTA nic w tej mierze nie zmienia. Dozwolony użytek prywatny będzie – w mojej opinii – dotyczył również plików, których nie „wrzucił” do Internetu twórca/producent, ale które zostały już wcześniej, w jakikolwiek sposób, za zgodą twórcy udostępnione (np. została wydana płyta).
  • Serwis nie wymaga podawania danych osobowych, nie ewidencjonuje tych danych, nie gromadzi adresów IP ani nie monitoruje przesyłanej w plikach treści. Przesyłane treści są szyfrowane i serwis nie wprowadza tu jakiejkolwiek kontroli plików i ich zawartości.
  • Serwis TwojLimit.pl nie jest serwisem typu P2P, więc pobieranie plików poprzez ten serwis nie następuje z jednoczesnym udostępnianiem. Pobieranie przez sieć P2P jest ryzykowne natomiast pobieranie przez serwis TwojLimit.pl nie niesie za sobą ryzyka dalszego udostępniania plików.
  • Karalne jest dalsze rozpowszechnianie plików (np. na stronach internetowych, blogach, forach, portalach społecznościowych itp.).
  • Nie wydaje się by Polska włączyła do swojego dorobku prawnego konieczność zbierania przez serwis TwojLimit.pl danych osobowych, gdyż taki zapis byłby sprzeczny z prawem Unii Europejskiej. Poza tym do marca 2011 r. podobny przepis istniał w ustawie o ochronie danych osobowych, ale (również) ze względu na przepisy unijne został uchylony. Stąd należy uznać, że racjonalny ustawodawca nie wprowadzi ponowie takiego przepisu.

Adwokat Monika Brzozowska

Dyrektor Departamentu Prawa Własności Intelektualnej i Danych Osobowych w kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...