Skip to content

Przydatne aplikacje na Android #3

Posted on:24 grudnia 2011 at 09:01
Reading TIme:5 min czytania
Feature Image for  Przydatne aplikacje na Android #3

Czas na kolejny zestaw aplikacji, które warto zainstalować  w smartfonie. Ostatnie akcje, zorganizowane przez Wujka G sprawiły, że doszło do sporych rotacji, darmowe zamienniki drogich programów zostały zastąpione płatnymi po obniżce, piraty wyleciały na rzecz legalnie zakupionych.  Myślę, że każdy coś dla siebie znajdzie. Zapraszam do krótkich recenzji 10 aplikacji.

ROM Manager - jeśli szukasz alternatywy dla stockowych wydań…

ROM Manager to nic innego jak graficzna nakładka na ClockWorkMode (CWM) Recovery, upraszczająca proces instalowania nowego systemu. Do dyspozycji mamy możliwość wgrania najnowszego CWM dla danego modelu, zrobienie backupów (to podstawa ) oraz przywracanie  kopii cz instalacje wybranych i innych ROMów, dostępnych dla menadżera. Oczywiście sam program zadba o aktualizacje dla obecnego ROMu, odpowiednio informując o tym, potrafi systematycznie robić backupy (tutaj warto pomyśleć o nieco pojemniejszych kartach SD ;-).

Wymagania to przede wszystkim posiadanie ROOTa w telefonie oraz podstawowa wiedza na temat fleszowania i modyfikacji telefonu - w tym celu warto zajrzeć na fora, jak chociażby społeczności android.com.pl. Do pobrania w markecie.

GO Launcher EX - najlepsza bezpłatna alternatywa wobec Launcher Pro

GO Launcher EX jest ulepszoną wersją GO Launchera, jednej z najbardziej popularnych aplikacji launcherów w Android Market. Oferuje ona piękne motywy, szybkie przestawianie prędkości i wiele przydatnych funkcji. Posiada ogromne możliwości dostosowania launchera pod własne wymagania, począwszy  świetnych przejść ekranów, sporej ilości theme (znajdziesz bezproblemowo z poziomu aplikacji), zmian ikon na pulpicie, tworzenie folderów z aplikacjami i grami, manager procesów (kill task) oraz obsługa gestów czy możliwości przewijania i rozszerzania widżetów.

A wszystko to zupełnie za darmo!  Dodatkowo można doinstalować dodatki, które rozszerzają i tak ogromne możliwości tego launchera. Przygodę z tym launcherem zacząłem na początku tego roku i jestem bardzo bardzo zadowolony jako użytkownik.I mimo, że mam pełną wersję ADW, nie widzę godnego rywala ;).

W markecie znajdziesz pod tym adresem

Camera360 Ultimate - za darmo w Markecie!

Camera360 to świetna alternatywa wobec programów do robienia zdjęć, znajdujących się w stockowych ROM’ach. Dzięki tej aplikacji możemy robić zdjęcia wykorzystując rozmaite filtry takie jak LOMO, Retro Effect, Dreamlike Effect, Art of Black and White, Back to 1839 czy Night Enhancement a także wykorzystać pseudo HDR-owe efekty, o takich bajerach jak   Tilt-shift i Color-shift nie wspomnę. Na tą appkę wpadłem dzięki Partyzantowi, który podesłał w zeszłym roku instalkę. I tak mi zostało po dzień dzisiejszy.

W markecie znajdziemy dwie wersje Free i Ultimate - płatna wersja ale od wczoraj  można ją pobrać zupełnie za darmo, bez reklam czy innych haczyków. Taki prezent;)

AlarmDroid - ciekawy budzik-morderca

Alarm Droid nie będzie należał do tych szczególnie kochanych przez użytkowników ale z konieczności będzie stał na straży każdego poranka. Czym się różni od pozostałych programów? Rozbudowaną konfiguracją! Funkcja Flip’n’Snooze umożliwia użytkownikowi przełączenie budzika z powrotem w tryb drzemki, przez obrót telefonu. Ponadto zapewnia on mówiący zegar, który oprócz godziny podaje także lokalne warunki pogodowe.   Najciekawsze jest to, że można zabezpieczyć program przed przypadkowym włączeniem drzemki poprzez… rozwiązywanie zadań matematycznych. Heheh, już widzę, jak 25% maturzystów z zeszłego roku włącza drzemkę (wybaczcie;) Oczywiście rozbudowany budzik znajdziesz tutaj.

Tutaj mała ciekawostka z naszego podwórka - warto wykorzystać świetnie działający  syntezator mowy Ivona do głosowego zegara - jest dostępna za darmo w markecie. Przykład działania można znaleźć na youtube u Więcka

Android Assistant - podstawowy program, jakiego brakuje w systemie

Andoid Assistant należy do programów, permanentnie instalowanych przeze mnie na każdym z posiadanych przeze mnie urządzeń z androidem. Dzięki temu mam dostęp do kilku najważniejszych informacji systemowych, przedstawionych za pomocą różnych wykresów a także do narzędzi w jednym miejscu, pozwalających na konfiguracje np. miksera głosności, przenoszenia aplikacji na kartę (app2sd) czy typowo konserwacje systemu (oszczędzanie energii, wyczyść cache/system).  Taka ciekawostka - batch installer pozwala na instalację wielu programów jednocześnie z poziomu karty pamięci. Do pobrania w markecie

AirDroid - zarządzanie telefonem via WIFI

AirDroid zdobył ogromną popularność w ostatnich tygodniach, co mnie nie dziwi, ponieważ wykonanie i jakość programu / strony WWW jest wręcz celująca. Zadnia niemal identyczne do tych z Remote Desktop, o którym wspomniałem w październiku. A więc możemy smsować, przejrzeć książkę telefoniczną, ściągnąć i wysłać pliki, zdjęcia mp3. itp. CO tu więcej pisać :). Tradycyjnie w markecie.

mBank - dostęp do konta z telefonu

Nareszcie! mBank pozwala na wygodne i bezpieczne korzystanie z rachunku osobistego oraz innych produktów posiadanych w banku. Za jej pośrednictwem można wykonać najważniejsze operacje, czyli sprawdzić stan i historię rachunków, pobrać szczegóły dotyczące posiadanych kredytów, lokat i inwestycji, a także przelać pieniądze do zdefiniowanego odbiorcy, spłacić kartę kredytową lub doładować telefon komórkowy. Dodatkowo, klienci mają do dyspozycji wyszukiwarkę bankomatów i wpłatomatów, notowania funduszy inwestycyjnych oraz kursy walut.

Wady? Póki co, wystarcza mi w zupełności a i tylko śledzić rozwój tej aplikacji, zwłaszcza pod kątem technologii NFC, będącą nowością w ICS. Android Market

Wielkopolska - ciekawa aplikacja od Trail.pl

Uwielbiam moją Wielkopolskę, uwielbiam też turystykę rowerową, którą uprawiam od 4 lat. Wielkopolska to aplikacja zawierająca opisy ponad 200 największych atrakcji turystyczno-krajoznawczych województwa wielkopolskiego. Znajdziemy informacje o początkach państwa polskiego (szlak piastowski), najciekawsze miejsca w Poznaniu.  Wystarczy wybrać interesujący punkt i z pomocą nawigacji dotrzeć do niego bez żadnych problemów.

Przewodnik powstał na zlecenie Departamentu Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Jest on jednym z elementów projektu GPSwielkopolska, poświęconego wykorzystaniu nawigacji satelitarnej w turystyce. Znajdziemy zarówno w Android Markecie i jak w konkurencyjnym AppStore.

GetJar - katalog przecenionych aplikacji

Jeśli nie zdążyliście kupić aplikacji, przecenionych do $0.10, to nie martwcie się. Otóż tegoroczne święta są bardzo udane dla fanów zielonego robocika, gdyż GetJar przygotował listę świetnych aplikacji, dostępnych za darmo, a wsród nich Beautiful Widgets, TuneIn Pro, Agenda Widgets Pro itp. Cały katalog jest dostępny tutaj, zaś program jest do pobrania na mobilnej stronie ale od razu uprzedzam, że nie jest to demon szybkości i niestety zniechęca do dalszej eksploracji z jego poziomu. Strona WWW  (źródło: MójDroid)

Wasze propozycje?

Ja swoje przedstawiłem, czekam teraz na Wasze propozycje. W międzyczasie możecie przejrzeć archiwum wpisów dotyczących Androida, w którym znajdziecie także inne aplikacje, opisane przeze mnie.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...