Skip to content

Siódemka to najgorszy kurier w Polsce?

Posted on:28 grudnia 2010 at 15:09
Reading TIme:4 min czytania

Poczta Polska to przy nich wzór do naśladowania, mimo różnych problemów z czasem doręczenia listu / paczek do Adresata. Tak, od teraz najgorszą firmą zarówno po względem obsługi klienta, doręczenia paczek i w ogóle lokalizacji paczek, jest Siódemka - prawdopodobnie najtańszy kurier w Polsce. W Internecie można znaleźć o niej opinie niemalże na każdym kroku, przeważnie negatywne. Czas podzielic się z moimi uwagami.

Dlaczego tak?

Teoretycznie firma kurierska powinna dostarczyć paczkę w ciagnu 2 dni od nadania (oczywiście w skali krajowej) czyli w zasadzie powinienem ją już mieć. Zamówiłem jako prezent pod choinkę router 3G via allegro. Wybrałem najtańszą opcję bo z założenia wyszedłem, że i tak nie dojdzie pocztą przed samymi świętami. Jakże wielkim zaskoczeniem był email z numerem nadania, wysłany przez Siódemkę - wtedy miałem nadzieję ze jeszcze przed świętami wszystko skonfiguruję.

Już wtedy brat dał mi do zrozumienia, jak bardzo się myliłem i że za tym troooche poczekam - sam czekał za nimi prawie 3 tygodnie i za każdym razem była informacja ze nie zastano Adresata w domu i akurat on zawsze był w domu.

Wróćmy jednak do tej aukcji - sprzedawca nie poinformował mnie o tym, ze wysyła via siódemką paczkę. Gdybym wiedział, to mimo wszystko nalegałbym na Pocztę Polską - nie lubię eksperymentu w postaci “7”, choc bardzo częśto widywałem ją we Wrześni.

A u Siódemki bez zmian

Można zlokalizować paczkę po nr nadania ale neistety status nie zmienił się od ponad tygodnia a z wielu dyskusji wynika, że nawet jak ją doręczają to wciąż pozostaje ten sam. I z tych samych zródeł dowiedziałęm się, że niezależnie od okresu roku (święta, lato, zima), to i tak robią to samo i nawet za to nie ponoszą konsekwencji. Ba, nawet nie ma możliwości składania reklamacji i takie tam pierdoły. Dzwonię do pod 22 777 77 77 i ciągle agenci są zajęci, dodzwoniłem się do Poznania, miła pani poinformowała że takiej paczki nie odebrali jesszcze ale mam zadzwonić po godzinie 14tej -tyle ze to wczoraj po godzinie 15 nr poznański non stop był przełączany do centrali. Cała firma leży, na każdy, szczeblu.

Koleżance to już w ogole bardzo długo dostarczają

Okres świąteczny nie jest żadnym źródłem tłumaczeń ani też warunki pogodowe. rozumiem poślizg 1-2 dniowy ale nie może być tak, ze paczka dostanie doręczona w następnym tygodniu - mija to z celem.

Nagroda Fair Play

Kolejnym WOW było ujrzenie w aktualnościach informacji o otrzymaniu nagrody Fair Play 2010, nad którą pieczę sprawuje Krajowa Izba Gospodarcza. Zasad Fair Play nie trzeba tłumaczyć, to wie każde dziecko, każdy z nas ale w kontekście firmy kurierskiej to idea nagrody zdecydowanie ulega dewaulacji. Oto dlaczego otrzymała nagrodę (Źródło):

Firma kurierska Siódemka została nagrodzona w XIII edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, którego organizatorem jest „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Program, w którym co roku bierze udział kilkaset przedsiębiorstw, promuje etykę w działalności gospodarczej rozumianej jako właściwe zarządzanie relacjami z różnymi interesariuszami firmy: klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową. Przy nominacjach do nagrody oceniane są nie tylko wyniki ekonomiczne i jakość wyrobów, ale także sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa. Wybór laureatów przebiega w dwóch etapach – w I weryfikowane są informacje zawarte w ankietach przysłanych przez przedsiębiorców, a w II przeprowadzane są szczegółowe audyty certyfikacyjne w firmach. Weryfikacja firm prowadzona jest we współpracy z: urzędami publicznymi oraz klientami i kontrahentami. O rekomendacji do tytułu i certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play” decyduje suma ocen przyznanych przez audytorów, klientów i kontrahentów. Tegoroczne nagrody, w tym dla Siódemki jednej z wiodących firm kurierskich zostaną wręczone 17 grudnia podczas Wielkiej Gali „Przedsiębiorstwa Fair Play” w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Powyższy werdykt rozmija się z opiniami, z jakimi można spotkać w Internecie - jednym z największych źródeł opiniotwórczych, które zdaje mi się zostało najzwyczajniej pominięte.

WYstarczy wpisać słowa klucze:Kurier Siodemka opinie, by się naprawdę przekonać jak jest w rzeczywistości. Pośród wszystkich wyników znajdziemy także temat na GoldenLine, Firmy.Net czy też na Opineo. Co ważne, wszystkie ta skargi nie ograniczają sie do jednego okresu świątecznego u nas ale ciągną się przez cały ten rok. Masakra.

Nagroda ta daje fałszywy wizerunek firmy, która umiejętnie radzi sobie z klientami. Dlatego też postanowiłem zaprostestować, wysyłając do KIGu e-maila. NA chwile obecną zostałem poproszony o dowody, nad którymi chcą poważnie sie zastanowić i wyciągnąć wnioski

Po tygodniu w Poznaniu

Ogólnie ten wpis piszę od samego rana ale zależało mi na godzinie 14tej, kiedy to zakończą procedury przyjmowania towarów. I tak, czekając 10minut aż się ktoś odezwie, dowiedziałem sie od miłej (innej) pani, iż moja paczka z pewnością trafiła do Poznania już dzisiaj. Ciekawe kiedy kurier raczy mi ją dostarczyć. O tym dam znaćMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...