Skip to content

Samsung-Tools

Posted on:11 września 2010 at 08:03
Reading TIme:1 min czytania
Feature Image for  Samsung-Tools

Samsung-Tools to zestaw łatek poprawkowych i skryptów, które pozwolą na przyjemniejsze korzystanie z systemów operacyjnych spod znaku pingwina. Nie wiem jak w innych, ale domyślnie w Ubuntu nie działają wszystkie klawisze funkcyjne oraz zabrakło programu/ów do zarządzania nad poszczególnymi elementami typu BT, Kamerka, TouchPad, WiFi, podświetlanie ekranu czy też wybór prędkości wentylatora procka. Brak takiego managera oznaczało znacznie krótszą pracę na baterii.

Instalacja i użytkowanie

Instalacja jest trywialna, ogranicza się do korzystania z repozytorium (launchpad), na którymi pieczę sprawuje VoRia - facet odpowiedzialny za projekt Linux On My Samsung.

  1. Dodajemy repozytorium do listy:

sudo add-apt-repository ppa:voria/ppa

  1. Aktualizujemy liste

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

  1. Instalujemy

sudo apt-get install samsung-tools

  1. Po zainstalowaniu dodatku, należy zrestartować system (wiem, rzadko się to robi)
  2. Klawisze funkcyjne są do Waszej dyspozycji

Warto dodać applet do panelu, który pozwala na pełną konfigurację narzędzia (skróty klawiszowe, tryby działania urządzeń oraz modyfikacja kernela).

Podsumowanie

Niestety nie rozwiązano problemu związanego z jasnością ekranu, systemowy applet, po zainstalowaniu sterowników do Nvidii, przestał działać. Wspomnę jeszcze, że niestety nie działa wyjście dla monitorów zewnętrznych (zarówno HDMI i jak VGA) - na chwilą obecną nie jest to tak pilne ale jeśli ktoś zna rozwiązanie, to poproszę o komentarze.

Samsung-Tools jest udostępniany na licencji GPLv3, źródła można pobrać z repozytorium i samodzielnie pisać łatki ściśle dedykowanemu modelowi. Mam nadzieję, żę projekt będzie dalej sie rozwijał w celu optymalizacji czasu pracy na baterii.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...