Skip to content

Gaia 2010

Posted on:14 września 2010 at 10:05
Reading TIme:1 min czytania

Projekt Gaia 2010 to projekt artystyczny, mający na celu podnoszenia świadomości dotyczących zmian klimatycznych na Ziemi. Ideą projektu jest ukazanie prawdziwego piękna na naszej planecie w cyfrowej, dowolnej postaci i jest ona wspierana przez ponad 5k artystów z całego świata, którzy tworzą niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju społeczność. Owocami ich działalności są świetnie przygotowane projekty graficzne i muzyczne, dostępne dla wszystkich bez ograniczeń.

Kilka słów

Projekty graficzne to przede wszystkim tapety, zestawy ikon i kursorów, skórki, tematy, VS, GTK+ i wiele wiele innych dodatków, charakterystycznych dla Gaia. Wszystko to jest udostępnione za darmo i bez ograniczeń

.

Z Gaia spotkałem się znacznie wcześniej, przeszło 2 lata temu, podczas przeglądania DeviantArt’u i od tamtej pory obserwuję każdą wzmiankę na ich temat, choćby dlatego, że lubię tuningować pulpit poprzez zmiany obramowań, ikon, kolorów,stosowanie różnych modyfikacji. To wystarczający powód.

Myślę, że fani cyfrowego piękna znajdą coś dla siebie w specjalnej, wyselekcjonowanej galerii na stronie projektu.

Brutalna rzeczywistość

Trzeba przyznać, że projekt to strzał w 10tkę, pokazuje ze można się bawić a jednocześnie działać w imię słusznej sprawy…

Zmiany klimatyczne to już rzeczywistość, sami jesteśmy świadkami tegorocznych powodzi, niezwykle groźnej zimy w poprzednim sezonie, pożarów w Rosji. Taki już jest nas los i do tego trzeba sie niestety przyzwyczaić (naszym kosztem). Chyba, że weźmiemy sie w garść i zaczniemy żyć w zgodzie z naturą i z postępem czasu.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...