Skip to content

Quo Vadis Jogger?

Posted on:20 grudnia 2009 at 13:46
Reading TIme:2 min czytania

Ostatnie wydarzenia na joggerze nie należą zdecydowanie do tych pięknych chwil, z których mogę być dumny. Otóż doszło do przekroczenia granic przyzwoitości i dobrego smaku, zarówno od strony administracji i jak użytkowników (przede wszystkim użytkowników).

Nie wiem czy to wynika z różnej interpretacji swobody wypowiedzi na każdy temat, że każdy będzie akceptował poziom, jaki jest obecnie? Nie neguję tych praw, ale pragnę zauważyć, ze jest coś takiego jak odpowiedzialność za swoje słowa i należy liczyć się z konsekwencjami.

Mam wrażenie, że niektórzy nie dorośli do bycia ludźmi dorosłymi, odpowiedzialnymi za swoje życie i podejmowane przez siebie decyzje - krótko mówiąc, mają wszystko w … . O kogo chodzi, to myślę że każdy zorientowany w sytuacji wie. Nie mam też ochoty wdać się w pyskówki, ufundowanych  przez pewną grupę osób, ponieważ nie ma w niej ani trochę krytyki. Zresztą - większość nie umie znieść krytyki, co dopiero krytykować innych.

Zamknięcie Nerdbloga przez D4rky’ego, ostatniego już bloga z tzw. administracji, odnotuję z przykrością, ale jestem w stanie zrozumieć tą decyzję. Ale powstaje pytanie, co dalej z joggerem, bo w tym momencie ani Sparrow, ani Riddle ani też D4rky nie promują tej platformy - choć Riddle z tej całej 3 zrobił najwięcej dla całej społeczności. Krok ten na pewno zainspiruje niektórych do zamknięcia, co już uczynił Dos.

W/w sytuacje były impulsem do zmiany regulaminu serwisu, który niestety nie jest tak oczywisty i jest narażony na nadinterpretację adminów - w sensie, że mają jeszcze większe uprawnienia. Ja z kolei mam największe zastrzeżenia do:

Serwis zastrzega sobie prawo do usunięcia bez ostrzeżenia oraz refundacji kosztów aktywacji konta w przypadku:

  • świadomego lub nieświadomego powodowania niestabilności systemu i usług związanych z serwisem za pomocą mechanizmów informatycznych
  • inne działania Użytkownika, które zostaną uznane za szkodliwe dla serwisu

Ad.1: Dlaczego osoba, która działa w sposób nieświadomy (np. klika link w którym zamaskowany jest port 8x) ma ponieść konsekwencję za debilizm autora wpisu? I dlaczego administrator nie podejmuje działań na rzecz usprawnienia platformy?! Ad.2:  Jak należy rozumieć ten punkt? Szkodliwe, tzn jakie? Krytykowanie platformy joggerowej, opisywanie błędów / luk bezpieczeństwa istotnych dla tej platformy (podczas gdy w buggerze były zgłoszone bugi sprzed kilku lat, teraz nie ma i jego)?

Niebawem minie drugi rok, odkąd jestem tutaj ale podejrzewam, że wobec tak mocnych faktów, że kolejnej rocznicy niestety nie będzie. Chyba podejmę się przenosin na WP na własnym hostingu i żyć na własny koszt. Tymczasem do kolejnego wpisu.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...