Skip to content

Nasze Lasie ?

Posted on:4 listopada 2009 at 13:32
Reading TIme:3 min czytania

Dostałem ciekawego linka od Piotrka, który mnie bardzo zaciekawił z prostej przyczyny - jestem tylko facetem. Ale po przeanalizowaniu zawartości stron, doszedłem do wniosku, że dziewczyny są naiwne, bezwstydne i nie wiedzą, że ich aktywność może być na zawsze uwieczniona w wirtualnym świecie - głównie same sobie szkodzą…

Ogólny zarys

Generalnie idea Naszych L** (jest tu jaka odmiana?) polega na agregowaniu zdjęć zgłoszonych profili głównie z fotki, naszej klasy, sympatii czy też My Space. Sądząc po okresie funkcjonowania serwisu, dodanie nowych serwisów (w tym fejsbuka, grona) pozostaje być kwestia czasu.

Nasze-Lasie nie mają skomplikowanej struktury, zdjęcia są sortowane wg trzech kategorii: najnowsze, najlepsze i najpopularniejsze, praktycznie każdy może zgłosić profil koleżanki do tej strony. Jak można zaobserwować na wstępie, nie ma jakiejkolwiek cenzury, treść nie jest sprawdzana, co czyni serwis podatnym na różnego rodzaju akcje spamowe.Możemy także zagłosować na dany profil - nie ma raczej limitu, więc można dowolnie manipulować profilami.

Mi jako facetowi, podoba mi się idea, ale w niektórych przypadkach naprawdę jest spore przegięcie, np. oglądanie prawie nagiej 14latki nie należy do przyjemnych, a jeśli nawet, to jest jak bycie pedofilem. Zanadto, jesteśmy świadkami istnienia pewnej grupy polskich Internautek, dla których nie istnieją żadne moralne bariery, a których można równie dobrze nazwać po imieniu - z oczywistych powodów nie napisze tego.

Konkurs?! No halo?!

Kit z tym, że pełnoletnia dziewczyna pokazuje swoje prawie nagie ciało wszystkim, ale nie mogę przeboleć tego, że te mające <18, dorównują swoim starszym koleżankom, poprzez pokazanie czerwonych/różowych/etc stringów w pozycjach ginekologicznych, a także jakież to wielkie dekolty mają (o ile je mają). Zastanawiam się, gdzie są rodzice tych dziewczyn, bo chyba wiedzą o istnieniu N-K czy podobnym serwisie społecznościowym. Nie chcę nakłaniać ich do cenzury, ale niekiedy wpierdol należałby z całą stanowczością.

Nie mówię tu o tych seksownych w ubraniach, bo do takich zdjęć nie mam zastrzeżeń - właśnie chodzi o to, by nosić w sobie tą tajemnicę, aby ten ‘jedyny’ miał to, czego inni by nie mogli zobaczyć.

Ochrona danych, prawa..WTF?

Najwięcej zastrzeżeń budzą sprawy związane z ochroną danych osobowych (umieszczone są linki do profilów) i łamanie praw autorskich przez twórcę/twórców Nasze-Lasie. Także kontrowersje budzi fakt, że pomimo usunięcia zdjęć / konta z danego serwisu, te wciąż istnieją i są keszowane - pytanie brzmi dlaczego nie są automatycznie kasowane? Brakuje formalnego kontaktu z twórcami, a sama domena została zakupiona w AZ.PL w dniu 2 października 2009 roku. Jedyną formą kontaktu / zgłaszania opinii jest sugester, gdzie możemy już zaobserwować prośby, groźby, pochwały.

Moją uwagę przykuła odpowiedz ktosia, że wszystko jest legalne:

Nie ma tutaj Pana/Pani konta, są jedynie odnośniki do zdjęć, nie ma tutaj również ich kopii. Podawanie odnośników nie jest niezgodne z prawem. Proszę podać odnośnik do podstrony gdzie znajdują się zdjęcia. Pozdrawiam

Czy my żyjemy w innym świecie, czy to jest analogiczne do ‘pożyczania’ muzyki / filmu z p2p?

Puenta

Tak więc Drogie Panie, szanujcie się wzajemnie i starajcie z umiarem publikować zdjęcia z Waszego życia tak, byście nie miały problemu w późniejszym czasie. Naprawdę niektórych mi żal, ale chyba lubią być traktowane jak…

Wybaczcie, ale zapewne większości męskiej społeczności, ten serwis bardzo się spodobał. Konsekwencją powstania Web2.0 są właśnie tego typu serwisy śledzące aktywność danych osób w Internecie a skutki uboczne są widoczne w postaci stron jak fotka.sex.pl, fotka.pl czy Nasza-Klasa. Do czego to nas doprowadzi? Sami sobie odpowiedzmy na te pytanie.

PS Wiem wiem, Hameryki przy tym nie odkryłem, ale po raz kolejny uczulam na pewne rzeczy,z których powinno rozważnie korzystać - wszystko jest dla ludzi, ale trzeba z umiarem korzystać.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...