Skip to content

Emma Hewitt

Posted on:6 listopada 2009 at 08:49
Reading TIme:2 min czytania

Od pewnego czasu znany jest utwór, tak często odtwarzany i grany przez światowych dj’ów, który jest jest fenomenalny w moim przekonaniu. Reklamowany wszędzie, słuchać go w radiostacjach, w audycjach znanych dj’ów na świecie, na imprezach, w tym także w znanym klubie Ekwador, gdzie w ostatnią, andrzejkową sobotę listopada, osobiście zagra ten utwór. Oczywiście mowa o Waiting duetu Dash Berlin & Emma Hewitt.

Emma & Dash Berlin

Współpraca holendersko-australijska (Dash Berlin pochodzi z Holandii, Emma natomiast z Australii) wyszła wyśmienicie, należy do jednych z najpiękniejszych utworów w świecie muzyki Trance - sam głos Australijki jest bardzo piękny. Być może działam pod wpływem emocji, a więc ocena ze pewnością jest subiektywna, ale nie zmienia to faktu, że cieszy się tą samą popularnością co Sound of Good Bye  Sharon den Adel, czy też słynnej już Beautiful Things Andain.

Nowe-Stare odkrycie

Sama Emma Hewitt nie jest odkryciem sceny, bowiem zadebiutowała znacznie wcześniej, bo w 2007 roku we współpracy Chrisem Lake’m, owocem zaś jest Carry Me Away. Do Mainstreamu weszła dzięki audycji radiowej Pete’a Tonga - Radio 1 w BBC Radio. Co ciekawe, Armin Van Buuren  i Tiesto uznali ten utwór za Utworem Lata 2007. Kolejnym udanym projektem jest utwór Not Enought Time, firmowany przez legendarny duet - Cosmic Gate. Dzisiaj zaś może świętować kolejny udany sukces.

Dwie Wersje - dwa różne światy

Na Youtube znalazłem bardzo ciekawe porównanie tego samego utworu w dwóch wersjach, całkowicie od siebie różnych. Warto posłuchać wersji unplugged, gdy śpiewa z akompaniamencie gitary basowej, a następnie już oficjalnej wersji. Niezależnie od podkładów, skala głosu jest naprawdę ogromna.

Powrócę do nowego albumu Dash Berlin The New Daylight.  Jak na Armada Music przystało, stał się kolejnym udanym projektem, składających się z wielu pięknych vocali, a które będą rządzić przez najbliższe kilkanaście tygodni.  Bardzo mnie to cieszy, bo ostatnio było sucho, jeśli chodzi o albumowe wydania dj’ów.

Gwiazda sezonu?

Jak każda gwiazda, Emma pewnie przeminie wraz z upływem czasu, ale jestem przekonany, że pozostanie w pamięci wielu wielu wielbicieli przede wszystkich vocal trance, a także klubowiczom, dj’om. Może także być flagowym utworem danego dj’a, tak jak Andain jest kojarzona przede wszystkim z Tiesto, czy Sharon z Arminem (choć w jego dorobku można znaleźć wiele smakowitych kawałków).  Do następnego odkrycia muzycznego ;-)Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...