Skip to content

Apel? o wersjach mobilnych bloga.

Posted on:24 czerwca 2009 at 23:34
Reading TIme:1 min czytania

Najpierw rafi, teraz mediafun i pozostali postanowili otworzyć się na posiadaczy przenośnych urządzeń - cieszy mnie to bardzo, ale… Jest taki jeden szkopuł.Otóż wtyczka WPtouch faktycznie dostosowuje blogi do wielkości wyświetlacza iPhone’a i iPod’a (tylko do tych produktów)

Ruch godny naśladowania, lecz wyraźnie dyskryminujący pozostałą część potencjalnych czytelników, którzy chcieliby po prostu od czasu do czasu zajrzeć na strony. Stąd mój apel do tych, którzy rządzą polską ( pozwólcie, że tak ujmę ) blogosferę, abyście nie zapominali o tych, co nie mają tych zabawek spod znaku ugryzionego jabłka.

Godne polecenia jest wtyczka mobilepress, która działa na wszystkich urządzeniach mobilnych - oczywiście nie zmuszam do instalowania, ale warto pomyśleć, bo w końcu wakacje się zbliżają, z Internetu ludzie mniej będą korzystać (chyba że będzie wciąż padało) a i do tego oglądalność stron spadnie.

p.s.: wciąż ubolewam nad tym, że Jogger nie posiada takowej wersji, a ja z kolei po sesji zacznę (jednak) optymalizować bloga pod kątem poprawnego wyświetlania w komórce.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...