Skip to content

PSI a Swift

Posted on:18 marca 2009 at 15:39
Reading TIme:1 min czytania

W świecie jabberowych komunikatorów za dużo się ciekawego nie dzieje, oczywiście nie licząc wydań poprawkowych PSI - Cherry czy  Gajim - tak naprawde to te marki trzymają się niezwykle przyzwoicie. Ale …

Na początku marca ruszył zupelnie nowy projekt, zapoczątkowany przez głównego (byłego) dowodzącego nad PSI, Kevina Smith’a, pod nazwą Swift. Tym samym Justin Karneges, założyciel-twórca i główny developer, powrócił do łask. Jestem teraz ciekaw, w jakim kierunku nowy-stary szef podąży, bo plany na ten rok są dość ambitne, wiele osób czeka na duży postęp w pracach. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią nowe wieści.

Sam Kevin zastrzegł, że jego nowy projekt (tak apropos współpracuje z Remko Tronçon), nie jest konkurencją wobec PSI, lecz kontynuuje jego tradycje ale i też chce uniknąc rozwarstwienia na różne dystrybucje.

Założenia programu:

Informacji niewiele, jak to na początku bywa, aczkolwiek w zupełności wystarczające. Sam interfejs logowania jest kuszący, aż ciekaw jestem, jak pozostałe elementy będą się prezentować. W dniu premiery nie należy spodziewać się czegoś innowacyjnego, będzie to wersja naprawdę podstawowa - core - a dopiero później będą dodawane kolejne moduły. 8.letnie doświadczenie Kevina i Remko w PSI daje nadzieję na lepiej zorganizowany i ładnie wyglądający komunikator XMPP, jakich niestety brakuje.

Warto zajrzeć do:Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...