Skip to content

Weekend

Posted on:1 listopada 2008 at 02:30
Reading TIme:3 min czytania

Na początek..

Mamy Święto Zmarłych, a właściwie Uroczystość Wszystkich Świętych wg. Kościoła Katolickiego. Nie należy do tych wesołych, ale jest również pięknym i niezwykle ważnym - pozwala chociaż przez chwile zatrzymać się w miejscu i spojrzeć na całe swoje życie, tak przynajmniej ja to odbieram. Nieraz łezka poleci, cięższy oddech ale za to otrzeźwia raz na jakis czas. Nie jestem zwolennikiem niewiadomo jakiejś mody cmentarnej w postaci rozbudowanych zniczy z pozytywkami czy kwiatów och ach - to wszystko zależy od nas samych podobnie jak w pozostałych świąt, nazwę to jako masowe święta. Na pytanie dlaczego dzisiaj, dlaczego akurat wszyscy czują potrzebę taką w tym jedynym dniu, odpowiem tak: nie można ograniczać się do jedynego dnia w roku, gdyż dbanie o groby rodzinne należy do niepisanych obowiązków każdego z nas, niezależnie od rasy, religii czy pochodzenia. Fakt, że w innych kulturach nie ma takiego święta jak w Polsce, ale nie ma się czego wstydzić - jest to kolejna z wielu okazji do spotkania z rodziną, często niewidzianą od miesięcy.

..uczelnia..

Ano od miesiąca zaczęło studiowanie, przyznam szczerze, że jest to chyba najprzyjemniejszy i chyba spokojny semestr na tej uczelni. Oczywiście, nie jestem teoretykiem, bardziej wolę praktykę i stąd bardziej się przykładam do ćwiczeń laboratoryjnych a na wykładach jestem zajęty czymś innym, o ile prowadzący nie prowadzi ciekawego wykładu. Póki co, to jestem w trakcie pisania prezentacji nt. języków skryptowych (perl, python i ruby) - sam temat jest ciekawy, ale szczegółowy opis każdego z tych języków mija z celem, dlatego też skupię się na najważnieszych aspektach czyli obiektowości, zalety wady zastosowania i porównanie z dotychczas poznanymi językami programowania. Nie może też zabraknąc przykładowych źródeł.

…modemy iplus…

W styczniu mijają 2 lata od podpisania umowy z iPlusem, jedynej alternatywy posiadania stałego łącza internetowego. Wówczas mówiło się, że przyśpieszą pracę przyłączenia światłowodu do wyremontowanej skrzynki, która gwarantowała o niebo lepszą jakość rozmów i  stabilność łączenia dial-up. I niestety na tym się zakończyły spekulacje a jak nie było, tak nie ma internetu od tepsy. Więc podpisałem na kolejne 2 lata umowę, otrzymując w promocji ściśle określony modem, ale zanim do tego doszło, to konsultował się telefonicznie facet, który sam zaproponował kilka modeli modemu, lecz tylko 2-3 sztuki spełniały moje wymagania a mianowicie - wyjście na antenę zewnętrzną. Zatem wybór ograniczony był do dwóch modeli Huawei: E169 i E230. Najlepsze jest to, że niemal się nie różniły (nie licząc ksztłatów i kolorów) a jedyną niezauważalną różnicą jest nowszy firmware (E230). Standardy się zmieniają naprawdę szybko, miniaturyzacja jest niemal niezauwazalna, co zresztą zostało ujęte na zdjęciu, obok białego Huawei, stoi zielony Comander 2 , który początkowo był jednym z nielicznych modemów dostępnych na USB. Osobiście jestem zadowolony z pracy tego modemu, nie miałem praktycznie żadnych problemów w użytkownaniu i instalacji. Czasem się zawieszał ale wynikało to zgłównie z przełączania między GPRS a EDGE. Największą wadą Comandera to brak supportu dla linuksowych dystrybucji, co prawda można było odnaleźć rozwiązania, ale nie przynosiły one żadnego efektu.Huawei, jak mi wiadomo, bez żadnych problemów startuje pod kontrolą pingwina. Szykuje się do zakupów anteny kierunkowej, którą wystawię oczywiście na dach i … No własnie, orientując się mniej więcej w terenie, wiem, że mogę złapać zasięg trzech wież bts w różnych odległościach od 4-17km, a tak naprawdę tylko zachodnia część jest odsłonięta od drzew - tak, mieszkam w parku -_-‘. Oczywiście wyniki zabawy z antenami, postaram się przedstawić w późniejszym czasie.

…i na koniec

Jest to zdecydowanie dziwny weekend, ze względu na jego wyjątkowy świąteczny charakter. Ale nie zapominam o innych istotnych sprawach: urodzinach mojego brata no i #blipiwa w Poznaniu. To będzie moje pierwsze #blipiwo i nie ostatnie - zapraszam do Kultowej w niedzielę :)Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...