Skip to content

5-10-15 czyli fotka dla najmłodszych.

Posted on:2 czerwca 2008 at 11:47
Reading TIme:1 min czytania

Zapewnie nie jest to świeża informacja, ale warto ją powtórzyć dla nieco szerszej publiki. Otóż, fotka, znana wszystkim Internautom jako miejsce gdzie każdy (może prawie) miał lub ma konto, postanowiła rozszerzyć swoje usługi, także i dla najmłodszych Internautów. Sic!

No właśnie jest to pewnego rodzaju przykra i zaskakująca niespodzianka dla obecnych użytkowników, ponieważ niektórzy z nich, zwłaszcza fotka.Przyjaciele & moderatorzy zwalczali osoby poniżej progu 15 lat - tak apropos było od 13 lat. Dlaczego tak? Otóz aby móc publikowac zdjęcia bez zgody rodziców, dana osoba powinna mieć skończone 15 lat. Czy jednak jest to dobre posunięcie ze strony panów z fotki, zwłaszcza pana Agnieszczaka?

Pierwsze, co przychodzi do głowy, to czysta komercja. Wiadomo, najmłodszy target to duże pieniądze, ponieważ co kolorowe i “ekstra” wyświetla, zawsze będzie przyciągac ich i zmusi do klikania w reklamę, a więc kasa się kręci. Oprócz tego, praktycznie każdy młody ma telefon komórkowy, dzięki czemu może uzyskać status .pro, zwaną dalej gwiazdą - co tam 9zł na miesiąc. Otwierając się na najmłodszy target, fotka zaczyna konkurować z wieloma serwisami tzw. społecznościowymi, zwłaszcz z grono czy epuls’em a juz nie wspominając o naszej klasie, o każdego użytkownika. NIe od dziś wiadomo, że posiadanie konta na fotce jest lansie a ten kto nie posiada, jest uznawany za jakiegoś dziwaka.

Nie ma jednak oficjalnego i potwierdzonego stanowiska od strony przedstawicieli, ale na podstawie tematu założonego na forum, można praktycznie się domyśleć, że jest to dość wiarygodna informacja. W związku z tym powstał specjalny klan a także specjalna strona-protest, mająca zmusić fotka.Team do zmiany stanowiska w stosunku do najmłodszych osób.

Czyżby następuje śmierć fotki, coś na wzór grono? W każdym bądź razie nie wróżę niczego dobrego dla serwisu, oprócz tego nie wiem jaki status prawny względem publikacji zdjęc i danych osób nie przekraczających 15lat, bo jak na razie regulamin serwisu się nie zmienił:Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...