Skip to content

PicLens - jedno z najciekawszych dodatków dla przeglądarek

Posted on:18 maja 2008 at 16:24
Reading TIme:1 min czytania

Nieraz zdarzało się, że szukaliśmy grafiki za pomocą wyszukiwarek ogolnodostępnych, czy też osadzonych na stronach domowych - był to sposób niezbyt wygodny ale i tez pozbawiony wielu atrakcji, nie wspominając o łączach. PicLens może nie sprosta problemom związanych z szybkościa wczytywanych danych, ale zdecydowanie  ułatwia wyszukiwanie i przeglądanie zdjęć, znalezionych w wyszukiwarce.

Niewątpliwie należy do jednych z najlepszych dodatków, jakie powstały dla Firefox’a, co więcej działa bardzo

stabilnie również pod ff v.3, ale nie tylko do liska, ale także innych przeglądarek takich jak IE i Safari (win & mac), co czyni go jeszcze ciekawszym. Niestety wielbiciele pod znaku linuksa mogą na razie zapomnieć o wersji przeznaczonej dla nich.  Czy to się zmieni, nie wiem.

Zasada działania przeglądarki 3D jest prosta - dodatek wyszukuje za pomocą kluczowych słów zdjeć / filmów w ściśle określonej wyszukiwarce, a tych jest sporo - najważniejsze to oczywiście google, flickr, photobucket, deviantart czy nawet filmiki z Youtube. Wyniki szukania są wyświetlanie w tle, w blokach, w które można kliknąc i podglądnąc, by w ostateczności przenieśc się do żądanego adresu. No właśnie forma prezentacji wyników jest tutaj zdecydowanie najciekawsza i innowacyjna.

Zachęcam do skorzystania z tego dodatku, by znacznie uprościć wyszukiwanie zdjęc czy filmów - wazy trochę, ale dzięki czemu jest w pełni funkcjonalny. Zapraszam także do obejrzenia screenów w picasaWeb.

źródłoMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...