Skip to content

OperaMini 4.1 beta – mini test

Posted on:3 kwietnia 2008 at 18:52
Reading TIme:2 min czytania

Jakoś bez echa przeszedł nius nowej wersji beta OperaMini, ale nic w tym dziwnego, skoro programiści opublikowali w prima aprilis, natomiast przypomniał o tym w swoim poście Czarek, fan opery zresztą. Co takiego nowego wprowadzili programiści?

Na poczatek warto przypomnieć, że ta przeglądarka ma ogromne zasługi dla rozwoju mobilności na całym świecie, także i w Polsce, zwłaszcza, że dziś przeważają telefony komórkowe z średniej półki (tzn.bez zaawansowanych systemów operacyjnych). OperaMini 4.1 beta, bo o niej mowa dziś, wprowadza spore zmiany, które z pewnością zadowolą niejednego użytkownika mobilnego Internetu.

Zmiany w wersji 4.1

Ad.1 Trzeba przyznać, że download plików działa bardzo dobrze i współpracuje dobrze z moim telefonem, natomiast nie testowałem upload’u, ponieważ nie miałem takiej potrzeby. Ad.2 Strony off-line?To już jest możliwe w tej wersji, przyda się niewątpliwie tym, którzy oszczędzają na transferze danych. Jak wynika z forum opery, nie zawsze to działa. W moim przypadku działa bez zarzutów, co potwierdzają kolejne screeny Ad.3 Autouzupełnianie znacznie ułatwia wpisywanie adresów www, z których wcześniej używałem, a czasami są bardzo długie. Bardzo pożyteczna rzecz, przeniesiona z pecetowych wersji. Ad.4 Wyszukiwanie na stronie cholernie pomoga wyszukać pożyteczną porcję informach w natłoku wszystkiego. Ad.5 Dzięki poprawkom dokonanym na serwerze, strony wczytują się znacznie szybciej niż w obecnej stabilnej wersji. Nic tylko się z tego faktu cieszyć. Ad.6 Podpisywane wersje to inaczej certyfikaty, które akceptują komórki, często z wyższej półki. Dzięki takim certyfikatom, operamini może spokojnie wykorzystywać zasoby telefonu, chociażby zapis/odczyt danych z pamięci telefonu. Oczywiście to dopiero początek możliwości, zatem warto uzbroić w cierpliwośc i poczekać na nowości fundowane przez programistów.

Galeria

Podsumowanie

Reansumując, wersja 4.1 to kolejny przełom, który znacznie ułatwia życie internautom w codziennym korzystaniu i co ważne pozwala na oszczędniejsze tryby pracy przy równie szybkiej pracy serwera ( łączy się via proxy). Jeśli mam porównać beta wersję do standardowej MiniMap, to korzystnie z oczywistych powodów wypada standardowa przeglądarka, aczkolwiek ta nie uniknęła błędów, które zostąły poprawione w kolejnych edycjach, o czym wspomniał lukers w komentarzu w temacie dotyczącej mobilnej wersji fotki. Tymczasem zapraszam do pobierania najnowszej beta via WAP czy via PC. A gdyby był problem, to zgłaszajcie w tym wątku.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...