Skip to content

Podsumowanie grudnia (2023)

Posted on:9 stycznia 2024 at 16:26
Reading TIme:1 min czytania
Feature Image for  Podsumowanie grudnia (2023)

Kontynuując świecką tradycję, zapraszam do comiesięcznego podsumowania i od razu się przyznam, że totalnie zapomniałem o nim.

Nowa wersja bloga

Przeglądając notatki, jakie powstały w grudniu, to wszystko sprowadza się do głównego wątku, czyli: finalizacja pracy nad nową wersją bloga. W międzyczasie udało się dopiąć komentarze, oparte o Webmetion (dzięki Adam!) - w duże mierze zaimplementowałem rozwiązanie Robba. Jeszcze kilka rzeczy do zrobienia zostało, ale te najważniejsze zostało dowiezione.

Twórz uniwersalne notatki

Bardzo ciekawe i trafne spostrzeżenia na temat notatek w przyszłości (za 5 / 10 / 30 lat), przestawili zarówno Luigi jak i Steph. W dużym skrócie: warto tworzyć takie notatki cyfrowe, by za kolejne 10 lat móc otworzyć w dowolnym edytorze. Wszystkie znane oprogramowania mają określony termin przydatności.

Photoprism

W końcu opublikowałem moje przeboje z Photoprism. Z perspektywy czasu oceniam bardzo dobrze ten cały niełatwy i czasochłonny proces. Była pouczająca przeprawa i z tego, co wiem, zainspirowałem co najmniej jedną osobę. To już jest sukces ;-)

Rowerowo — katastrofa

Licznik zatrzymał się na 321 kilometrach i wniosek jest prosty: jest spora regresja po całkiem fajnym rowerowym listopadzie. Na przeszkodzie stała niezbyt udana pogoda (w końcu zima i śnieg) oraz w końcówce roku infekcja zatok, problem z gardłem etc.

Niemniej, miałem czas na przywrócenie do życia zapomnianego już MTB29, którym zamierzam pojeździć w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Uczyniłem to z pomocą znajomych (dzięki Grzesiu i Hubert), którzy mają doświadczenie w tych kwestiach i dostęp do odpowiednich narzędzi.

Podsumowanie roku 2023

Nie mogło zabraknąć podsumowania całego roku 2023,Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...