Skip to content

Aparaty słuchowe a pixel 6 pro

Posted on:11 października 2023 at 14:59
Reading TIme:1 min czytania
Feature Image for  Aparaty słuchowe a pixel 6 pro

Najnowsza beta dla Pixel 6 Pro przywraca współpracę aparatów słuchowych z popularnymi komunikatorami. Wreszcie po niecałych 4 miesiącach rozwiązano problem, ale tylko w wersji beta.

W najnowszej becie (U1B2.230922.006) dla Pixel 6 Pro wyszła poprawka, przywracająca współpracę aparatów słuchowych z takimi komunikatorami jak Google Meet, Skype czy Messenger.

Problem pojawił się po czerwcowej aktualizacji. Co gorsza — zbiegła się z corocznym serwisem moich aparatów słuchowych Signia i nie byłem pewny, czy to wina Pixela, czy aparatów słuchowych.

Na czym polegał problem?

Pomimo aktywnego połączenia z aparatami słuchowymi rozmowa z Google Meet lub Facebook Messenger (najnowsze aktualizacje) była przekazywana na głośnik telefonu.

Z drugiej strony:

Co ciekawe:

Dla pewności testowałem z innym smartfonem (OnePlus 7T z Androidem 12) i wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.

Po rozmowie z Adrianem (dzięki!) zdecydowałem się na zgłoszenie problemu w bug trackerze i zostałem beta-testerem androida z nadzieją na szybkie rozwiązanie problemu.

Alternatywne rozwiązanie

Ewentualnie sprzedać Piksela i przejść na ciemną stronę mocy, czyli kupić iPhone’a, mające dużo lepsze wsparcie dla aparatów słuchowych. Fakt, MFi jest dłużej rozwijany, niż androidowe ASHA. Po koniec września wpadła aktualizacja bety, która rozwiązała problem z aparatami słuchowymi (co zostało potwierdzone tym komentarzem).

Google, ogarnij się… nie rób takich problemów, ok?

LinkiMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...