Skip to content

[YT] O ścieżkach rowerowych

Posted on:21 sierpnia 2020 at 15:30
Reading TIme:1 min czytania
Feature Image for  [YT] O ścieżkach rowerowych

Rower - w wyniku pandemii - stał się niezwykle popularnym środkiem transportu. Tym samym - niczym bumerang - wraca temat dróg (ścieżek) rowerowych w Polsce, które w większości są koszmarnie zaprojektowane i nie powinny być dopuszczone do powszechnego użytku.

Video

https://youtu.be/pkXhoVnK-Jw

Inwestycje rowerowe

Miałem okazję brać udział w kilku dyskusjach około rowerowych na fejsie, głónie na profilu UMiG Września, Powiatu Gnieźnieńskiego i jednym z gnieźnieńskich redakcji wiadomości. Nie wchodząc w szczegóły, to z tych dyskusji można wywnioskować, że

I tak dalej.

Podsumowanie

Rowerzyści nie są świętymi krowami i tak jak pozostali uczestnicy publicznych dróg, są zobowiązani do przestrzegania PoRD. Niestety też, przez niekompetencje tzw. ekspertów od infrastruktury drogowej czy od inwestycji , planistów a nawet i policjantów, rowerzyści są na straconej pozycji.

Wystarczy popatrzeć, jak podchodzą do tematu rozbudowy dróg rowerowych (nie ścieżek czy konstrukcji typu Ciąg Rowerowo-Pieszy), podchodzą samorządowcy i rządzący (jako inwestorzy). Robią to na odpierdal, byle bylo i byle wykazać się w statystykach, tak jak to ma miejsce w przypadku Wrześni. Miasto to sie do rowerowego miasta dzięki tej corocznej imprezie.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...