Skip to content

Share Week 2018

Posted on:29 marca 2018 at 09:34
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Share Week 2018

Ostatnio w blogosferze przebijają się dwa słowa, za którymi stoi jeden z najbardziej znanych blogerów Polsce. Mowa o Andrzeju Tucholskim i jego akcji Share Week 2018. Czas na moje propozycje.

Dzięki Share Week 2018 mam okazję poznać ogromną część polskiej blogosfery, do której dotąd nie dotarłem. W przypadku niektórych blogów zapisuję się do newslettera, kolejne (jeśli będą miały ciekawy content) obserwuję w Feedly, a reszta … no cóż, zapisuję na później. Tak czy siak, Andrzeju dziękuję za ten pomysł.

O co chodzi z Share Week 2018 ?

Jeśli ktoś jakimś cudem jeszcze nie zna tej akcji, to pozwolę sobie zacytować zasady ze strony Andrzeja:

3. Jeśli chcesz wziąć udział w SHARE WEEK 2018: w trakcie trwania akcji wrzuć na swojego bloga notkę, w której polecasz autorów, którzy Cię inspirują i których naprawdę lubisz. Potem link do niej wklej do komentarzy pod tym wpisem. A potem swoje polecenia wklep jeszcze raz, do formularza poniżej.

4. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których kochasz :D)

Na marginesie, zniknęły zapisy odnośnie polecenia podcasterów czy vlogerów, co uważam za dobrą decyzję. Zapewne Andrzej ma coś, co w zanadrzu dla w/w grup twórców równie interesujących contentów.

Czas na dobrą zabawę.

Share Week 2018 - czas start!

1. Typeofweb.com - Michał Miszczyszyn

Programistyczny blog Michała, dedykowany zarówno frontend, jak i backend developerom, który w sposób prosty i czytelny objaśnia zawiłości związane z budowaniem aplikacji internetowych (głównie JS, nodeJS, React czy TS). Na bloga trafiłem trochę przypadkiem, bo dzięki aktywnej działalności Michała w świecie online, głównie w grupach FB związanych z programowaniem w JS / ReactJS - tam naprawdę angażuje się niezwykle mocno.

I przyznam szczerze, że sporo pomógł mi na początku drogi rozwoju, na którą wkroczyłem w ubiegłym roku.

2. 1Enduro - Michał Lalik

Blog 1Enduro to świetna dawka autorskich publikacji Michała, poświęcona testom i poradnikom, trendom i nowinkom, a przede wszystkim opisom ciekawych miejscówek, w które zapewne nigdy nie trafię.

W zeszłym roku wyróżniłem blog Michała, ale w tym roku zdecydowanie przenoszę go do rangi poleconych z prostego powodu: progres pod kątem jakości, ilości czy tematyki wpisów, a to wszystko robione po godzinach pracy. Szacunek.

3. Blog Anoriell - Katarzyna Janoska

Blog koleżanki po fachu (front-end developer), która od kilku lat pracuje zdalnie z domu. Po godzinach zdobywa górską Koronę Europy (nie patrzcie na jej Instagrama!) oraz uprawia opencaching. O tym i nie tylko pisze na swoim blogu, który ostatnimi czasami wyraźnie skoczył na wyżyny jakości dostarczonego contentu.

Well Done!

Linki

Zasady tegorocznej edycji Share Week 2018 możecie znaleźć na stronie akcji, czyli u Andrzeja. Jak wyglądały moje poprzednie zestawienia Share Week? Tak w 2017, w 2016 (ups - nie ma), w 2015 i moje pierwsze w 2013.

Tegoroczną listę poleconych przez mnie blogów starałem się ułożyć unikalnie pod względem tematyki. I tak TypeOfWeb to przedstawiciel ze świata programistycznego, 1Enduro - jakże inaczej - rowerowego, no i blog Anorell - po części podróżniczy, programistyczny i ogólnie lajfstajlowa część blogerskiego świata.

Myślę, że to mi się udało. Prawda?

PS: Zdjęcie pochodzi z tej strony.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...